První domácí utkání jarní poloviny krajského přeboru mají před sebou fotbalisté Dědic. Jako lídr tabulky přivítají její desátý celek FC Veselí nad Moravou. A cíl mají Dědičtí jasně daný. „Potěšila by mě naše výhra dva nula,“ prozradil trenér mužstva Jiří Štěpán.

A k optimismu má dobrý důvod. Přestože Dědice doznaly přes zimu značných hráčských změn, vstup do jarních bojů zvládli skvěle.

V těžkém utkání s urputně bránící Mokrou, na jejím hřišti, dokázali zvítězit jednoznačně 3:0. „Domácí bránili v deseti, a vůbec nebylo lehké se přes ně dostávat k zakončení. Dost nám pak pomohlo, že si dali vlastní gól,“ vzpomněl na předešlé utkání trenér Štěpán. Další dva góly dali jeho svěřenci z penalt po domácích faulech ve vápně.

Ani ve druhém utkání jara nečeká kouč Jiří Štěpán lehký zápas. „Veselí má nejmladší tým v soutěži, který sází především na velkou bojovnost. A naše malé hřiště se pro jejich styl hry dokonale hodí. Dost bude také záležet na počasí a stavu trávníku,“ varuje dědický lodivod.

Zároveň však ví, jakou zvolit v souboji se svým soupeřem taktiku. „Určitě budeme hrát aktivně a útočně. Spolehneme se hlavně na rychlé průniky po stranách a centry do brankoviště,“ vysvětlil dědický kouč.

Centry svých spoluhráčů by před brankou Veselí měl sbírat a pokoušet se skórovat především Kolečkář. „V těchto situacích se dokáže prosazovat,“ tvrdí kouč.

Druhou zbraní Dědic budou v zápase s Veselím také standardní situace a kopané exekutorem Jašíčkem.

Zápas, v němž budou domácí chtít udržet svoje vedení nad Šardicemi, začíná v sobotu 29. března ve tři hodiny odpoledne.