V mrazivém počasí předvedly oba týmy chladný výkon. Mírně více ze hry měli domácí a Líznar, Žalkovský a Drobný mohli se svými příležitostmi naložit lépe. Na druhé straně ale podržel Slavkov zkušený brankář Plchut. Po poločase mohli jít do vedení hosté, ale naopak po jednom z rohů dotlačil míč do sítě domácí Holásek. Závěrečná snaha hostů o vyrovnání i domácích o uklidňující druhý gól byly neúčinně, týmy nemají střelce. „Pro diváky to nebyl hezký zápas. Takový divný fotbal. My i oni máme mnoho zraněných hráčů. Musíme stavět dorostence. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme měli přece jen o něco víc šancí," řekl domácí trenér Karel Opletal.

Jeho protějšek Ladislav Kachlík naznačenou úroveň zápasu nejenže potvrdil, ale byl i ostřejší. „Byla to úroveň třetí třídy, zápas beznohého s jednonohým. Možná, že Slavkov si ty body zasloužil víc, protože naši hráči jako by byli spokojení sami se sebou. Ale myslím si, že spravedlivější by přece jen byla remíza. Jenže my jsme dostali už asi desátý gól po standardní situaci a sami jsme v útoku naprosto bezzubí. Na podzim dával góly kdekdo, a teď se netrefí vůbec nikdo," zlobil se Kachlík.

Slavkov tak oplatil soupeři podzimní porážku stejnou mincí, V Bučovicích prohrál 0:1.

Slavkov – Bučovice 1:0

Poločs: 0:0. Branka: Holásek. Slavkov: Plchut – Michálek, Hráček, Drobný, Barák (Ondruška) – Lysák, Holásek, Žalkovský, Líznar – Matocha (71. Kučera), Strnad.

Bučovice: Hanák – Koudelka, M. Kachlík, Hanousek, Tichý – Havránek, Štrublík, Brožina, Chalabala – Bodeček (80. Němec), Kudýn.

Šaratice jsou už čtvrté

V dalších zápasech I. A třídy si Šaratice celkem bez problémů poradily s Podivínem a po porážce Dražovic v Břeclavi jsou už druhým nejlepším reprezentantem Vyškovska. Dražovičtí ovšem na jihu Moravy s rezervou MSK Břeclav prohrát nemuseli. Celou hodinu svítily na ukazateli skóre dvě nuly a zejména v úvodu jen díky výbornému domácímu brankáři Mrkvicovi. Na druhé straně hosty dvakrát zachránila tyčka. Trenéru domácí rezervy Marcelu Houškovi pak vyšlo střídání. Místo nevýrazného Adamse poslal na hřiště Brazilce Matheuse Silveiru osmnáctiletý útočník výrazně oživil ofenzívu domácích. „Tentokrát pro nás mají tři body cenu zlata. Silveira byl rozdílovým hráčem, i když gól nedal, rozhodl zápas," radoval se Houška.

Hosté ve druhé půli už tak nebezpeční nebyli, ale Pelc měl po brejku tutovku, která mohla změnit průběh utkání. Jenže minul Mrkvicovu bránu. Posledním momentem zápasu bylo vyloučení střídajícího Macháčka, který za pět minut stihl dostat žlutou kartu a po faulu na Jurčíka na hranici vápna rovnou i červenou.

MSK Břeclav B – Dražovice 3:0

Poločas: 0:0. Branky: 61. Hloch, 67. Kočiš, 76. Balga.

Dražovice: Pešička –Král, Pospíšil (Macháček), Novotný, Křap – Palla, Vlach (Starý), Galia ¬- Škarabela, Svoboda, Pelc.

Šaratice – Podivín 3:1

Poločas: 1:0. Branky: Smetana 2, Rozbořil (PK) – Praks. Sestava Šaratic: Rettegy – Cének, Galia, Polášek Martin, Rozbořil – Polášek Michal (46. Yagupa), Kalouda, Bukáček, Matoušek – Smetana, Formánek (80. Kopunec).