V okresním derby bylo k vidění vše, co k němu patří. Od spousty branek, pěkných fotbalových akcí, tvrdých soubojů až po solidní návštěvu. V prvním poločase v poli častěji drželi míč na kopačkách hosté, domácí zase hodně zlobili dlouhými míči na vysoké útočníky. První z devíti gólů dali Rousínovští po standardní situaci a důrazu Hluchaně na brankové čáře. Na penaltové vyrovnání Bohdalic odpověděli krásnou akcí na tři dotyky až do precizního zakončení kapitána Radila. Vedení ale do přestávky neudrželi, když domácí potrestali další chybu v jejich defenzivní činnosti.

Druhá pětačtyřiceti­minutovka začala opět mírnou převahou hostů, kterou opět zúročili druhou brankou Radila. Po Daňkově proměněné penaltě se zdálo být rozhodnuto. Zvláště když Rousínov umístěnou hlavičkou Škodáka reagoval na snížení na 2:3. „Dorostenec Škodák hrál svůj první zápas v mužské soutěži a jeho branka byla moc důležitá. Jednak nás znovu nakopla k větším obrátkám, jednat se dvougólový náskok ukázal být rozhodující. Naše pasivita v posledních minutách totiž byla trestuhodná a po dalším snížení ze strany Bohdalic jsme mohli jen děkovat dvěma neuvěřitelným zákrokům brankáře Řepky, že jsme po závěrečném hvizdu všechny tři body odvezli do Rousínova," sportovně přiznal trenér rousínovské zálohy Petr Kalousek, který se z Rousínova před časem přemístil do Bohdalic a nedávno se na lavičku béčka Tatranu zase vrátil.

Jeho současný tým tak Bohdalické dotáhl na rozdíl tří bodů a jeho naděje na udržení je stále reálná. I proto, že výkonem v Bohdalicích překvapil. „Utkaly se dva okresní týmy ze dna tabulky, ale tato skutečnost nebyla na hřišti znát. Hrál se zajímavý fotbal se spoustou branek a divákům se zápas musel líbit. Tři body si nakonec připsal o něco fotbalovější Rousínov," uznal vedoucí domácího týmu Vlastimil Rožnovský.

Remíza je málo

První bod na jaře ztratily Bučovice v I.A třídě. V Rakvicích jim chyběly zraněné opory Hanousek a Bil a na lavičce zůstali i nevyléčení Koudelka s Brožinou. Přesto byli hosté blíž k vítězství, ale zahodili příliš mnoho šancí. V první půli to byly tři sólové nájezdy a tři nastřelené tyče. Domácí byli efektivnější a ze dvou příležitostí jednou skórovali. Smůla se Bučovických držela až do samého závěru. Pět minut před koncem předložil Chadima zpětnou přihrávku Štrublíkovi, ale jeho pěkná střela z hranice šestnáctky zase jen orazítkovala tyčku. „Přiznávám, že jsme si jeli pro bod, ale podle průběhu zápasu s ním nemůžu být spokojený. Druhý poločas sice byl z naší strany horší, ale měli jsme vyhrát," sdělil trenér Ladislav Kachlík.

I.A třída: Rakvice – Bučovice 1:1

Poločas: 0:1. Branky: Švásta – Chadima.

Sestava Bučovic: Hanák – Sedlář, T. Kachlík, Mikulášek, Chalabala (80. Brožina) – M. Kachlík (46. Jeřábek), Handlíř, Štrublík – Lazor, Chadima.

I. B třída: Bohdalice – Rousínov B 4:5

Poločas: 2:2. Branky: R. Sádlík 2, Pacejka z pen., Neděla – Radil 2, Hluchaň, Škodák, Daněk z pen.

Bohdalice: Holásek – Korkován, Doupovec, Ondráček – Jašíček, T. Sádlík, Hladký, Usnul, Podaný (59. Švéda) – Pacejka (78. Neděla), R. Sádlík.

Rousínov B: Řepka – Chubirka, Paulík, Janáček, Daněk – Benda (80. Matějíček), Honek (70. Čtvrtníček), Radil, Legner (77. Hrazdíra) – Krejčíř, Hluchaň (76. Škodák, 90. Hrabal).