Zápas přítomné v tomto směru nezklamal, byť se víc bojovalo, než hrál pěkný fotbal. Místy se vloudila i nervozita, ale celkově utkání nevybočilo z regulí fair play. Z vítězství se radovali hosté, ale podle průběhu utkání by výsledku víc slušela remíza.

Úroveň utkání ovlivnil velmi špatný terén. Trávník poničila plíseň a byl velmi hrbolatý. Kupodivu to v úvodu méně vadilo hostům. Začali aktivněji a prakticky celý první poločas měli pod kontrolou. Už ve druhé minutě mohl skórovat Mikulášek, kterého domácí nechali bez atakování hlavičkovat po rohovém kopu. Střela těšně minula pravou šibenici domácí branky. V dalších dvou případech domácí podržel brankář Zdeněk Karger. „Mohli jsme rozhodnout už v prvním poločase, ale nějaký fotbal se na tom povrchu hrát nedal, takže bylo hodně soubojů, a některé hodně tvrdé. Myslím, že domácí do toho v prvním poločase na můj vkus šli až moc tvrdě. Nechci říct, že zákeřně, ale některé osobní souboje opravdu dohrávali zbytečně. Ve druhém poločase jsme sice dali gól, ale výhru jsme uhájili opravdu se štěstím,“ přiznal Josef Fenyk, v neděli koučující asistent hlavního trenéra Aloise Špičáka, který pro disciplinární trest sledoval zápas jen z hlediště.

Ve druhém poločase se obrázek hry začal postupně obracet. Bučovičtí ještě stačili po pěkné kombinaci získat vedení Mikuláškem, ale v závěru byli pod drtivým tlakem, kterému odolali opravdu jen s velkým štěstím a díky výbornému brankáři Hanákovi. Střelu Jana Kargera z trestného kopu a hlavičku Píška v samém závěru ovšem zastavilo jen břevno. „Celkově to byl vyrovnaný zápas a měl skončit remízou. Na tomto terénu bylo jasné, že kdo dá první branku, bude hodně blízko k vítězství. Bohužel po vlastní chybě jsme inkasovali my, když jsme nezvládli standardní situaci a rohu jsme si nepohlídali zadní tyč. Závěrečný tlak byl výborný, dali jsme dvě břevna a tyčku, takže klukům nemohu nic vytknout,“ konstatoval domácí kouč František Jakeš starší.

Jeho tentokrát „nehrající“ protějšek Alois Špičák si vítězství cenil vysoko. „Přiznávám, že jsme přijeli pro bod, takže výhra je pro nás hodně dobrá, a souhlasím, že remíza by byla spravedlivá. Dražovice hrozily hlavně po standardkách. Proti Píškovi se to opravdu těžko brání. Pod ten závěrečný tlak jsme se ale dostali hlavně sami,“ navázal na Jakeše Špičák.

Na prestižní zápas vyslal krajský svaz také hodně prestižního delegáta. Nad průběhem bděl člen slavné jedenáctky Zbrojovky Brno, mistra republiky z roku 1978, Vítězslav Kotásek. I on se v hodnocení výsledku spíš přikláněl k remíze. „Terén byl pro oba těžký. Zápas odpovídal úrovni první A třídy. Bučovice byly trochu fotbalovější, ale domácí si za ten závěrečný tlak zasloužili vyrovnat,“ řekl bývalý vynikající fotbalista.

I.A třída, skupina B

Dražovice – Bučovice 0:1 (0:0)

Branka: 63. Mikulášek.

Rozhodčí: Monček, Jelínek, Oujezdský.

Delegát JmKFS: Vítězslav Kotásek.

ŽK: Fr. Jakeš ml., E. Bílek, Píšek, Šmerda – Hanák, Vágner, Mikulášek.

Diváků: 270.

Dražovice: Z. Karger – Šmerda, J. Karger, Píšek, Měřínský – E. Bílek, Novotný, Vlach, M. Bílek (87. Minařík) – Fr. Jakeš ml. (60. Svoboda), T. Pelc. Trenér: František Jakeš st.

Bučovice: Hanák – Brožina, Mikulášek, Kachlík, Handlíř – Tichý, Vágner, Hejný, Štrublík, Zapletal (61. Lesovský) – Bil (90. Minks). Trenér: Josef Fenyk.

Po minutách: Dražovice – Bučovice

2. Trestný kop hostů dražovická obrana odvrátila na roh. Na centr z levé strany přesně naskočil Mikulášek a brankář Hanák jen sledoval, jak míč těsně míjí jeho pravou šibenici.

5. Skoro desetiminutová neplánovaná pauza, když se tvrdém střetu zranil v obličeji hostující Kachlík.

17. Kombinaci Bučovic zakončil slabou střelou Zapletal.

25. Na centr Eduarda Bílka Jakeš ani krkolomným skokem nedosáhl.

26. Jen závar před brankou Bučovic, který způsobil aktivní Píšek.

29. Po faulu na Píška poslal „z kruhu“ Novotný technický oblouček, který Hanák vystrčil nad břevno.

38. S tvrdou přízemní a gólovou střelou Bila, měl Karger dost práce, ale stihl ji vyrazit na roh.

43. Opět skvělý Kargerův zákrok vytlačil dělovku Štrublíka z pravé strany k bližší tyči.

45. Po rohovém kopu Hanák vyboxoval míč k nabíhajícímu Vlachovi, který ale hradbu těl před brankovou čarou neprostřelil.

58. Malá domů vypadla Hanákovi z rukou, ale bylo z toho jen trochu vzruchu.

62. Další tvrdou ránu Bila Karger zase vyrazil mimo nebezpečí.

63. 0:1 – Mikulášek. Na konci dobré kombinace neměl problémy zasunout míč do poloviny prázdné branky.

70. Tichý nebezpečně přelobovával Kargra, ale přehodil i branku.

71. Svobodova tvrdá střela po zemi byla gólová, ale Hanákova robinsonáda byla úspěšná.

72. Novotný posadil rohový kop přesně na hlavu Píška a Hanák rexlexem zase hosty podržel.

73. Trestný kop zleva zakroutil pravačkou do břevna Jan Karger.

73. Téměř zrcadlová pozice zprava, ale střelu tentokrát poslal Karger do zdi.

78. Vlach utekl po levé straně, ale jeho zpětnou přihrávku ze stoprocentní šance poslal Pelc zblízka vedle.

82. Tlak domácích rostl, Píškova tvrdá hlavička pořádně zatřásla břevnem Hanákovy branky.

88. Vlach opět poslal zpětnou přihrávku přes malé vápno, ale nikdo z domácích útočníků na míč nedosáhl.

88. Pelcova střela „polonůžkami“ minula cíl.

90. Bil mohl rozhodnout. Utekl z půlící čáry, obešel brankáře Kargera, ale furiantským doklepnutím rozvlnil jen boční síť opuštěné branky.

90. Střelu Eduarda Bílka z trestného kopu Hanák vyrazil na roh, ale ten už se nekopal, protože zazněl závěrečný hvizd rozhodčího.