Bezradnost na jedné straně a dokonale zvládnutá taktika. Na domácí by si asi v půli vsadil málokdo. Ale do druhé půle vlétli jako vyměnění a okresní rival měl co dělat, aby uhájil alespoň bod.

Čtrnáct dní po začátku jarního fotbalového dění na Vyškovsku se hrálo jeho první derby. V I.A třídě přivítaly Ivanovice na Hané Bučovice a hned na úvod odvet skupiny B šlo o dost. Domácí jsou poslední, hosté nemají k sestupovým příčkám daleko. A tak se čekalo, který z protivníků vykročí správnou nohou.

Kdo viděl první poločas, měl o budoucím majiteli tří bodů jasno. Situace v tabulce velí Ivanovickým útočit, jejich snaha však neměla snad jediný ostrý drápek. Bučovice si vzadu v poklidu hlídaly čisté konto a vyrážely do rychlých brejků. „Chtěli jsme tak hrát, bylo jasné, že domácí se zaměří na útok. A dlouho nám to vycházelo. Škoda, že jsme nedali branky,“ litoval po zápase bučovický trenér Alois Špičák.

Jednou ale hosté z protiútoku přeci jenom slavili. Šest minut před pauzou se prosadil z hranice vápna technickou střelou Bil, když ho chytře našel Lesovský. Korunoval tak špatný poločasový výkon domácích. „Chybělo nám důsledné napadání, krajní beci se pouštěli moc dopředu a nechávali hráče za sebou. Navíc chyběla mezihra a odražené míče žádné,“ přiznal ivanovický kouč Pavel Svoboda. Přesto žádné hromy, blesky na svěřence v kabině nepouštěl. „Ani jsem jim moc nedomlouval, spíš se kluci sami hecovali. Věděli, že to není nejlepší a že se to musí změnit,“ popsal.

A opravdu. Ve druhém dějství Bučovičtí výrazněji nepolevili, ale domácí se zvedli k úplně jinému výkonu. Na rychlý přesun hostů kupředu si už dávali pozor a hlavně si dokázali vytvořit tlak. Střelecky se činil čerstvý Rychlík.

Bučovická koncepce začala dostávat trhliny, k čemuž přispělo také nucené střídání. „Dvakrát jsme museli sáhnout do sestavy. Zranil si koleno klíčový záložník Vágner a dvacet minut před koncem jsme sundali i Mikuláška. Najednou se to všechno trochu sesypalo,“ zdůvodnil Špičák.

Slovan se nakonec dočkal odměny, když se výborně orientoval na hranici šestnáctky Vojtěch Kábele a odražený míč v pádu vyslal přesně do vzdálenější šibenice. Zbytek zápasu se hrálo prakticky na jednu bránu, přesto souboj skončil zaslouženou remízou 1:1.

po minutách: Slovan Ivanovice na Hané – FC Bučovice
6. První se osmělili hosté, k centru zprava se dostal Cvingráf, ale míč lapil do náručí gólman Klimek.
15. Po jednom z mnoha rychlých brejků se k odraženém míči dostal k zakončení Cvingráf, ale Klimek dobře vyběhl a vyrazil.
16. Hosté předvedli hezkou kombinaci, na jejímž konci byl útočník Bil. Ještě jednou kličkoval a pak křížně mířil těsně vedle.
33. Bučovice předvedly další bleskový protiútok. Na svědomí ho má kdo jiný než Cvingráf, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevlezl.
38. Ivanovice měly tutovku: k odraženému míči se dostal Vojtěch Kábele, zblokovanou střelou ještě mohl doklepnout Chmelař, ale zasáhl gólman.
39. 0:1 – Bil. Nedůraz hosté trestají: domácí ztratili balón na půlící čáře, dostal se k němu Lesovský, našel na středu Bila a ten technicky nedal Klimkovi naději.

54. Domácí jsou jako vyměnění: tlak před brankou soupeře nedotáhli do branky, hned tři útočící hráči promáchli v rozhodující chvíli.
55. Čerstvý Rychlík vyzkoušel pozornost Hanáka z pětadvaceti metrů hezkou ranou.
79. Domácí tlak se stupňuje: Rychlík předvádí další ze své série pumelic, gólman jen boxuje na Kábeleho. Ten brankáře obchází, ale nezakončil.
80. 1:1 – Vojtěch Kábele. Po rohovém kopu nejistý Hanák znovu jen vyrazil a ve velkém vápně se v pádu krásně do šibenice trefil Kábele.
87. Přímý volný kop posadil ivanovický Gergely na hlavu Rychlíka, ten se ale hrdinou dne nestal.