Přímí účastníci zápasů Slavkova u Brna a Ivanovic na Hané v minulém kole tvrdí, že oba měly vyhrát. „Normálně je bod z venku vždycky dobrý, ale my jsme v Břeclavi měli na tři,“ konstatoval sportovní ředitel Slavkova Ladislav Michálek. „S Vracovem jsme si nezasloužili prohrát. I remíza by byla nespravedlivá,“ byl ještě důraznější trenér Ivanovic Josef Svoboda.

Slavkovští příznivci pamatují lepší roky než účast v I.A třídě. Ladislav Michálek by se útoku na postup do krajského přeboru nebránil, jenže…

„Musela by se trochu zlepšit ekonomická situace a museli bychom mít i trochu toho pověstného sportovního štěstí. V současné chvíli je začátek soutěže špatný, ale nechci hovořit o nějaké nespokojenosti. Soutěž je vyrovnaná, padá málo gólů. Třeba Ivanovice jsou poslední, ale nějaký velký výkonnostní rozdíl mezi námi a jimi není. My teď chceme hrát v klidném středu tabulky, nebo možná trochu výš. O něčem jiném, tedy postupu, se můžeme bavit až na jaře a jen pokud k tomu, jak jsem naznačil, bude důvod,“ řekl Michálek.

Ani v táboře hostů nepanuje neklid. „Začátek je katastrofální, ale když to vezmu z ryze sportovního hlediska, tak fotbalově to tak špatné není. Potřebujeme se chytit, prolomit střeleckou smůlu. Věřím, že to přijde. Jestli už ve Slavkově, to nevím, ale uděláme proto maximum,“ zdůraznil kouč hostů Svoboda. Do Napoleonova města přiveze kompletní tým a žádnou speciální taktiku na domácí nechystá. „Budeme se chtít prosadit vlastní hrou,“ dodal.

Domácí kouč Roman Kukleta má v sestavě dva otazníky. Zdravotní problémy mají obránce Dufek a útočník Strnad. Také bývalý československý reprezentant si myslí, že Slavkov má mít víc bodů.

„Začátek nebyl dobrý, i když doma jsme nějaké body udělali. Ale odrazila se špatná letní příprava. Někteří hráči ji neabsolvovali vůbec a poznamenalo to celé mužstvo. S výkonem jsem byl spokojený vlastně až v posledním zápase v Břeclavi. Doufám, že na to dokážeme navázat a že body zůstanou doma,“ řekl Kukleta, který ve Slavkově působí od ledna letošního roku.

I.A třída, skupina B

7. kolo – sobota 19.9.2009 v 16:00

SK Slavkov u Brna

x

Slovan Ivanovice na Hané

Pravděpodobné sestavy:

Slavkov: Kuchynka – Žižlavský, Vrána, Dufek, Jenáček – Matyáš, Ráček, Houšť, Lysák – Klimek, Strnad.

Ivanovice: Klimek – Pospíšil, Holý, Moravec, Polách – Gergely, Černý, Navrátil, Karásek – Olejníček, P. Kábele.