Dražovický nováček ve vzájemných soubojích s okresními rivaly zatím všechno prohrál. V minulém kole doma Bučovicím neoplatil podzimní prohru 1:3, když podlehl 0:1. Se Slavkovem na podzim prohrál na vlastním trávníku dokonce 0:3. Zejména tato statistika staví v dnešním souboji do role vysokého favorita domácí tým.

Jeho trenér, legendární stoper a kapitán mistrovské Zbrojovky Brno z roku 1978, Rostislav Václavíček ale varuje před podceněním soupeře. „Ano na podzim jsme vyhráli poměrně hladce, ale v derby se dopředu nic odhadnout nedá a tohle je to pravé derby. Navíc jsem Dražovice viděl hrát na zimním turnaji v Líšni, a i když přípravné zápasy nemusejí být tím nejobjektivnějším měřítkem, tak minimálně ukázaly, že mají dost dobré mužstvo,“ zdůraznil kouč Slavkova.

Jeho svěřenci si na jaře vedou opravdu skvěle. Po třech výhrách ztratili první body až v minulém kole remízou v Kyjově, což je vzhledem ke kvalitě soupeře určitě také výborný výsledek. Navíc tam Václavíček měl k dispozici jen jedenáct hráčů, přičemž Kopunec a Houšť nebyli zdravotně zcela fit. Na střídačce byli už jen dva dorostenci. Na druhé straně ale Slavkov získal skutečně mimořádnou posilu Filipa Chlupa. Václavíček potvrzuje, že právě příchod slavkovského odchovance, který v dresu Zbrojovky nasbíral jednatřicet prvoligových startů, oživil veškeré dění v mužstvu i kolem něj. „Je vidět, že je to jiná kvalita. Na hřišti organizuje hru a z pozice záložníka dává i góly. S jeho účastí se nám výrazně zvýšila i úroveň tréninků. Jeho příklad je nenahraditelný a přirozeně strhává ostatní. Zlepšil se přístup k přípravě, jako celek mužstvo určitě v zápasech hraje mnohem zodpovědněji,“ vyzvedává Václavíček jen některé z pozitiv účinkování prvoligového fotbalisty.

V táboře soupeře jsou tyto skutečnosti samozřejmě velmi dobře známé a trenér Dražovic František Jakeš starší se nezdráhá přiznat, že právě na Chlupa bude upřena největší pozornost při určování taktiky pro utkání. „Spolu s Kopuncem oni dva prakticky tvoří slavkovskou hru, takže jim se samozřejmě budeme muset věnovat nejvíc. Myslím si, že Slavkov bude mnohem těžším soupeřem než Bučovice, ale pokusíme se něco uhrát. Po dvou domácích porážkách máme minus šest bodů a dostali jsme se tam, kde jsme nechtěli být. Důležité bude, jak dokážeme na hřišti dodržovat to, co trénujeme a říkáme si před zápasem. S Bučovicemi jsme prohráli hlavně proto, že jsme špatně řešili jejich útočné standardní situace. Po jedné z nich jsme taky dostali gól, přičemž ale všichni hráči měli vědět, kde je jejich místo a koho mají hlídat,“ řekl Jakeš.

Zatímco hosté by měli do Slavkova přijet v kompletním složení, bude Václavíček sestavu asi tvořit až před zápasem. „Uvidíme, kdo se z pěti chybějících hráčů dá do pořádku. Snad by to mělo být lepší než v Kyjově. Ale i v nekompletním složení samozřejmě chceme doma navázat na předchozí výsledky,“ naznačil trenér Slavkova, že bodová ztráta pro domácí není přípustná.

Jeho protějšek Jakeš je v tomto směru v trochu lepší pozici, ale kádr jeho týmu je poměrně úzký. Přesto určité varianty nabízí. „Zatím nikdo žádné problémy nehlásil, takže bychom měli být kompletní, ale sestava nemusí být stejná jako proti Bučovicím,“ nechal si Jakeš otevřená vrátka pro překvapení protivníka.

I.A třída – skupina B
Slavkov u Brna – Dražovice
Sobota 30. dubna v 16.30 hodin
Tabulka:
8. Slavkov 18 8 4 6 31:29 28
10. Dražovice 18 6 2 10 19:36 20
Pravděpodobné sestavy:
Slavkov: Dolíhal – Drobný, Holý, Hráček, Klimek – O. Vrána, Chlup, Kopunec, Holásek, Houšť – Strnad.
Dražovice: Z. Karger – Šmerda, J. Karger, Píšek, E. Bílek, Novotný, Vlach, M. Bílek, Měřínský – Pelc, Fr. Jakeš ml.