Očekávaný divizní zápas rousínovského Framozu s vyškovským Rostexem je tady. Oba celky se zítra střetnou na fotbalovém trávníku Rousínova. Kdo získá body a připíše si je na konto, je tedy zatím ve hvězdách.

Výhodu domácího hřiště může zužitkovat Rousínov. Tomu by se výhra zcela jistě hodila. Momentálně se celek pohybuje ve středu celkové tabulky a vítězství může vylepšit postavení Framozu. Zatím devátému Rousínovu se start soutěže příliš nevydařil. Po deseti kolech mají na kontě pět proher, tři remízy a dvě výhry. V posledním utkání se Žďárem nad Sázavou remizovali stavem jedna jedna. Střelcem jediné branky hostí byl útočník Jiří Růžička.

Vyškované však mají před sebou nelehkého soupeře a jsou si toho plně vědomi. „Určitě to bude těžký zápas, nic nenecháme náhodě. Rousínovu se nepovedl začátek, takže to jistě budou chtít dohnat a dosáhnout lepšího výsledku,“ předvídá trenér týmu SK Rostex Vyškov Pavel Svoboda. V jaké sestavě hosté nastoupí, ukáže až dnešek. „Na tréninku uvidím, jak na tom hráči budou. Jestli někoho nezlobí zdravotní potíže,“ dodal Svoboda. Zatím pátý Vyškov v posledním střetnutí zvítězil nad celkem Protivanova jedna nula. Autorem jediného gólu utkání se stal vyškovský útočník Miroslav Mašlej. Rostex po deseti kolech Moravskoslezské divize utržil zatím dvě prohry, stejný počet remíz a vybojoval šest vítězství.

Mužstva Rousínova a Vyškova se spolu utkala již v minulé sezoně, takže mohou tušit, co od sebe mohou očekávat. Výsledek byl více než vyrovnaný. V prvním duelu Rostex uštědřil Framozu porážku a v utkání s jedním gólem zvítězil. Stejná situace se opakovala i v květnovém střetu obou celků. Akorát si týmy proměnily role a Rousínov oplatil Vyškovanům stejnou mincí. Před nedělním zápasem nechtěl rousínovský trenér ani vedení klubu utkání komentovat.

Jak se bude celý duel odvíjet, není možné jednoznačně říci. Výsledky ukáže až samotný střet obou týmů. Velké derby odstartuje hvizd hlavního rozhodčího přesně v patnáct hodin na rousínovském hřišti.