Pro Slavkovany je to už druhé derby v řadě. Minulý týden se totiž popasovali o body se sousedními Bučovicemi na jejich domácí půdě, ale v celém utkání nepadl jediný gól a Slavkované si tak přivezli domů alespoň bod za remízu. Přitom hráli v oslabení, neboť jeden z jejich hráčů byl vyloučen a Slavkované hráli jen v desíti. Přitom Slavkov ještě mohl bezbrankový stav zvrátit díky Strnadovi ve výhru, ale nestalo se tak.

Dnes je čeká v pořadí druhé okresní zápolení, na jejich travnatou plochu totiž dorazí ivanovický celek. „Popravdě musím říct, že ivanovickou hru příliš neznám, hrají v popředí tabulky, z čehož moc velkou radost nemám. Ale na druhou stranu očekávám vyrovnaný zápas. Trápí nás zranění, kvůli zádům nenastoupí stoper Miloš Karásek, zranění má i David Zvonek, Luďa Vrána dostal v Bučovicích červenou kartu,“ avizoval před zápasem slavkovský trenér Roman Kukleta. Předposlednímu Slavkovu se vstup do jarní části sezony doposud celkem dařil. Po výhře nad Kosticemi a remíze s Bučovicemi by chtěl body i ze zápasu s Ivanovicemi.

Druhý celek tabulky v podobě ivanovického Slovanu také začal jarní část velmi úspěšně. Má za sebou tři výhry nad Šlapanicemi, Břeclaví a Rohatcem, se kterým svedl poslední zápas. A jak se chystají na slavkovského soupeře? „Respektujeme, že se ve slavkovském klubu leccos změnilo. Jejich výsledky se zlepšily oproti podzimní části, mají kvalitního trenéra. Respekt máme, zápas nebereme jako derby, ale jako každé utkání,“ sdělil před duelem ivanovický lodivod Josef Svoboda. Ivanovice potrápila zranění jejich hlavních opor, ale do dnešního střetu by měly přijet kompletní. „Hráči se uzdravují. Doposud ještě do žádného utkání nenastoupil Navrátil, Olejníček hrál po zranění teprve minulý týden na půl hodiny a problémy měl také Pospíšil, ale ten už v úterý trénoval,“ popsal zdravotní potíže ve svém družstvu Svoboda. Ivanovice šly do jara s jasným cílem – hned ze začátku posbírat co nejvíce bodů, aby mohly soutěž dohrát v klidu a pohodě.

Papírová fakta hrají do karet hostům, slovy čísel druhé místo, devět výher, tři remízy a pět proher, celkem zatím třicet nasbíraných bodů. Slavkovské počty mluví trochu jinak. Se sedmnácti body jsou na předposledním místě tabulky, stejný počet bodů však mají i Šlapanice a o konečném pořadí ještě nemůže být vůbec řeč. Konec konců o tom, kdo se stane skutečným vítězem a připíše si další tři body, rozhodne dnešní duel, jenž na slavkovském hřišti odpíská rozhodčí úderem šestnácté.