Oba soupeři se nezatěžují myšlenkami na postup a ani je netíží balvany boje o záchranu, takže se bez obalu pustili do útočení. Výsledkem byla divácky zajímavá ofenzivní partie. „Z porážky samozřejmě radost mít nemůžu, ale co se týká stylu hry, tak rozhodně zklamaný nejsem. Herně jsme navázali na výkony s HFK a Vítkovicemi. Dokonce ani v době, kdy jsme po vyloučení Krejčího hráli v deseti, tak to byl pořád fotbal nahoru dolů," konstatoval hrající trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Jeho týmu se ovšem nepodařil vstup do utkání. Zatímco Dominik Urbančok a Michal Stříž své šance neproměnili, domácí Pavel Postava si v šesté minutě v pokutovém území hostů narazil míč s Jaroslavem Lacigou a neměl problém úspěšně zakončit. „Byla to naše chyba, ale když jsme si s Valdou (Trousilův asistent Valdemar Horváth, poz. red.) prohlédli video, byl to jasný ofsajd. Ale vymlouvat se na to nebudu. Domácí hráli v prvním poločase agresivně a to jednobrankové vedení si asi zasloužili," připustil Trousil.

Po inkasovaném gólu hosté svoji útočnou aktivitu ještě zvýšili. Ve třinácté minutě střílel v pokutovém území domácích osamocený Michal Jeřábek těsně nad branku. Podobně dopadla i hlavička Josefa Ličky o šest minut později a v pětadvacáté minutě vychytal Stříže domácí gólman Marek Vogl.

Čilí ale byli i domácí. David Steiner v dobré pozici minul. Střelu Dominika Krhuta vyrazil hokejovým rozštěpem vyškovský gólman Jakub Klimeš. Ve 39. minutě pak Václav Ondřejka trefil břevno.

V podobném duchu pokračoval i druhý poločas a pěkné akce byly k vidění na obou stranách. Klíčový moment přišel v pětašedesáté minutě. Po zákroku na pronikajícího Krhuta uviděl Jan Krejčí už druhou žlutou kartu a zápas pro něj skončil. Bohužel z následné standardní situace dali domácí druhý gól. K míči po centru se sice brankář Klimeš dostal, ale vypadl mu a Václav Ondřejka zblízka doklepl na 2:0. „Byl to vlastně dvojitý trest. Vyloučení a gól. Pak už jsme to měli těžké, ale pořád jsme se snažili o korekci výsledku. Možná jsme si zasloužili bod, ale možná že si Hulín za výkon hlavně v prvním poločase zasloužil vyhrát," dodal Trousil.

O dvě šance víc

V závěru se domácí už zkušeně o tři body obrat nenechali a kontrolovali vývoj utkání. „Je to pro nás cenné vítězství, hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu. Myslím si, že to byl i pěkný zápas pro diváka, a kdo přišel, určitě nelitoval. Oba soupeři hráli bez úporné defenzívy, šlo o otevřený fotbal a k vidění byla spousta šancí na obou stranách. Klidně to mohlo skončit 4:2 nebo 5:3. O ty dvě šance jsme měli navíc a asi jsme proto o dva góly zaslouženě vyhráli. Byl to disciplinovaný výkon," řekl po zápase spokojený trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ.

MSFL – 21. kolo:
SK Spartak Hulín – MFK Vyškov 2:0
Poločas: 1:0. 
Branky: 6. Postava, 66. Ondřejka.
Rozhodčí:
Slabý – Polák, Horák, DS: Juránek.
ŽK: Postava – Jeřábek, Krejčí. ČK: 65. Krejčí (Vy.). Diváků: 160. 

Hulín: Vogl – Barcuch (88. Vyskočil), Kostka, Zlámal, Matoušek – Postava (77. Šrom), Steiner (84. Pospíšil), Dvořáček, Laciga, Krhut – Ondřejka. trenér: Jindřich Lehkoživ.
Vyškov: Klimeš – Němeček (83. Holub), Trousil, Netopil, Krejčí – Urbančok (88. Neubauer), Jeřábek, Studený (73. V. Novotný), Přerovský, Stříž – J. Lička. Hrající trenér: Jan Trousil.