Fortuna liga, jež po celou podzimní část fotbalových soutěží bavila fanoušky, je provází i tento kalendářní rok. Její podoba přitom zůstává prakticky stejná. Bezezměny zůstal reklamní partner celé akce, sázková kancelář Fortuna. Žádné radikální obměny nenastaly ani v pravidlech soutěže, které se dají najít na webových stránkách www.denik.cz/tipliga.

Jarní tipování se od toho loňského liší snad jen cenami. Hlavní výhrou je sice pořád LCD televizor, majitel druhé místa konečného pořadí se však může těšit na nový digitální fotoaparát. Třetí příčka pak bere dnes už všeobecně známé a potřebné zařízení jménem set top box. Ale to není vše, každý týden buden obdarován ten nejlepší z vás. Z vyškovské redakce si odnese tričko s logem hlavního sponzora a stokorunovou poukázku na sázení od Fortuny.

Ke hře stačí jediné, vyplnit originální kupon a odevzdat jej ve vyškovské redakci nebo ho poslat poštou na danou adresu. Takhle musí tipovat každý hráč, který začíná své první kolo, byť i uprostřed rozjeté soutěže. Jedinou podmínkou tipovačky je, že věk hráče musí být minimálně osmnáct let. Od druhého pokusu už má každý zájemce možnost tipovat na www.denik.cz/tipliga, opět do pátku do šestnácti hodin.

Lze tipovat i prostřednictvím SMS z mobilního telefonu. A jak správně vyplnit kupón? Obsahuje vždy deset fotbalových zápasů, jež sehrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2 podle toho, jak odhaduje výsledek utkání (vítězství domácích – 1, vítězství hostí – 2, remíza – 0). Hráč doplní své jméno, adresu, telefon, popřípadě email, identifikační číslo a heslo. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry, jako kombinaci libovolných čtyř číslic, například 0135. Identifikační číslo pak přiděluje soutěžícímu redakce a hráč ho pak již sám vpisuje do tiketu, SMS či při tipování na internetu. Kromě deseti tipů se vyplňuje ještě takzvaná supertrefa, kde se uvede tip na celkový počet vstřelených branek. Tento tip rozhodne o vítězi v případě rovnosti bodů.
Uzávěrka pro tipování je vždy v pátek v šestnáct hodin. Vyhodnocení daného kola vychází vždy ve středečním Deníku.