Navíc vzadu toho tým trenéra Libora Zelníčka domácím moc nepovolil, takže jarní vyškovská fotbalová tvrz poprvé padla. Po pěti vítězstvích v řadě. S lídrem tabulky žádná hanba, ale samozřejmě ani důvod k sebeuspokojení či nějakému alibi.

Hosté z Vysočiny sice potvrdili, že divizi nevedou náhodou, ale pravda je i to, že většinu utkání odolávali tlaku domácího týmu. Bezzubému. Naopak lídr divize proměnil ve vedení hned první vážnou brejkovou akci. Ve dvacáté minutě se u levé postranní lajny Zifčák zbavil Hodináře a jeho polocentr polostřelu z druhé strany hřiště nabíhající Florián chladnokrevně křížem obstřelil Kollára ke vzdálenější tyči. Vyškovské protesty, že Zifčák fauloval, což sportovně připustil i Zelníček, nepadly na úrodnou půdu. „Nechci se vyjadřovat k výkonu rozhodčího. To je pod moji důstojnost, ale neumí to a výsledek výrazně ovlivnil," konstatoval po zápase domácí trenér Miloslav Machálek a je zřejmé, že neměl na mysli jen tuto rozhodující situaci.

Po rychlých protiútocích se hosté dostali ještě do dvou nebezpečných situací Floriánem a Zifčákem, ale tentokrát už bez gólového zakončení. Vyškovští se z úderu vzpamatovali až deset minut před přestávkou. Jejich tlak pak ale byl veliký. Hrozili z centrů po rohových a trestných kopech. Ale Večeřova prudká rána si našla tělo bránícího soupeře a gólovou hlavičku Jeřábka výborný brankář Zrzavý vyrazil nad břevno.

Druhá půle byla šturmem na jednu stranu. Třebíčskou. Jenže obrana HFK opět stála na pevných nohou a v rozhujících momentech měla i štěstí. Největší při prudké hlavičce Maděrky po centru Hodináře, kterou Zrzavý opět jen reflexem dostal nad břevno.

Místo, aby v 69. minutě bylo vyrovnáno, přišlo po jedenácti minutách K.O. Jak jinak, po brejku, přičemž číslo autora gólu Zifčáka se těsně před akcí ocitlo na tabulce pro střídání. „Bylo to takové naše typické utkání, standardní výkon. Většinou býváme pod tlakem, ale dokážeme to přežít, i když je pravda, že proti nám moc šancí není. Tedy žádná paráda pro oko diváka, ale rozhodující jsou body," usmíval se po utkání spokojený Zelníček.

Ani Machálek, kromě připomínek k rozhodčímu, svým svěřencům moc nevytýkal. „Nemáme se za co stydět. Z naší strany to bylo velice bojovné utkání. Těch absencí v našem mužstvu by bylo moc i na méně kvalitní mužstvo. Scházeli nám čtyři hráči základní sestavy. To je poznat, tak silnou lavičku nemáme. Ale na to se nechci vymlouvat. Bylo to utkání prostě o tom, že jsme nedali gól a soupeř ano," řekl trenér Vyškova.

Porážka jeho mužstvu moc neublížila, naopak pro hosty je vítanou i možná rozhodující injekcí v boji o postup. Tři kola před koncem a při osmibodovém náskoku před Líšní o moravskoslezskou ligu snad už ani nemohou přijít. „Třebíč je úplně někde jinde. Výborně sehraný tým, dostat jedenáct gólů v pětadvaceti zápasech, to hovoří samo za sebe. Jakmile ztratí balón, okamžitě jsou všichni zpátky, takže soupeř pořád hraje do plných. Dopředu jsou nebezpeční, vzadu domácí skoro k ničemu nepustili," podepsal úvodní věty hráč Vyškova a Rousínova Jan Mikloška, v tomto případě coby nestranný divák.

Divize D

18. kolo – dohrávka:

MFK Vyškov – HFK Třebíč 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 20. Florián, 80. Zifčák. Rozhodčí: Vedral. ŽK: L. Kollár, Hodinář, F. Novotný (vš. Vy). Diváků: 221.

Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Maděrka, Baričák (71. Král) – Hradil, Vrána (46. Žoček), Jeřábek, Kucharčuk – F. Novotný, Večeřa (56. Kamenný). Trenér: Miloslav Machálek.

Třebíč: Zrzavý – Svoboda, Komínek, M. Chalupa, P. Chalupa – Linhart, Podzemský, Chlup, Kostelecký (73. Čermák) – Florián (85. Válek), Zifčák (82. Benda). Trenér: Libor Zelníček.