Poté, co obsadili druhé místo v modré skupině výkonnostně druhého turnaje, porazili v semifinále účastníka krajského přeboru Zbýšov vysoko 4:0.

Zbýšovští suverénně ovládli bílou skupinu. Vyhráli všechny čtyři zápasy s impozantním skóre 14:4. Jenže v sobotu od Dražovic inkasovali tolikrát jako ve všech předchozích zápasech. V prvním poločase se dlouho hrál opatrný fotbal. Na kombinace Zbýšova odpovídali Dražovičtí přímočařejší hrou. „Utkání dost ovlivnil silný vítr. Zbýšov má technicky vyspělejší mužstvo a ten vítr jim evidentně vadil víc. Nám se v první půlce povedlo několik brejků a dva jsme zakončili. Ve druhém poločase se nám po větru hrálo líp a jsem rád, že jsme nehráli jen na udržení výsledku, ale přidali jsme další góly. Určitě jsme vyhráli zaslouženě,“ shrnul trenér Dražovic Franišek Jakeš starší.

Pohotový Svoboda

Skóre ale mohli jako první otevřít Zbýšovští. Ve 20. minutě po Dufkově rohu hlavičkoval těsně nad stoper Matouš. Z protiútoku pak Svoboda nastřelil tyčku po Jakešově přiťuknutí patičkou. Ve 28. minutě kopal Měřínský trestný kop, jeho oblouček propadl před brankářem a po odrazu od tyče jej do sítě dorazil střelec prvního gólu Svoboda. Krátce na to zvonila tyč i na druhé straně. Tři minuty před poločasem utekl po pravé straně Eduard Bílek a naservíroval zpětnou přihrávku Svobodovi, který zblízka snad nemohl minout branku. Druhá polovina se už odehrávala v režii Dražovických.

V 51. minutě donutili chybovat Mášu, kterému se nepovedl odkop, Jakeš ho pohotově předskočil a hlavou obstřelil brankáře. Zbýšov ve druhém poločase moc šancí neměl. V devětapadesáté minutě ale musel Měřínský na poslední chvíli těsně před vlastní brankou ukopnout míč před jedním ze zbýšovských útočníků. Hlavičkou prakticky do prázdné branky pak uzavřel „účet“ Miroslav Bílek. Pět minut před koncem mohl skóre zakulatit Svoboda, ale své sólo po ideální uličce od Novotného zakončil střelou nad břevno.

„Máme za sebou celkem dobrou zimní přípravu se soustředěním v Loučné. Kádr je sice stálé úzký, ale už se nějak měnit nebo rozšiřovat nebude. Zbývá nám jen dotáhnou přestup Staně Píška. Tady v Líšni je to samozřejmě jen příprava, ale když už jsme došli tak vysoko, tak se určitě budeme snažit turnaj vyhrát,“ dodal Jakeš starší.

Ve finále se Dražovice utkají v sobotu od 17.00 hodin s Ráječkem, které v semifinále vyřadilo Šaratice na pokutové kopy, když v utkání gól nepadl. Ve skupině Dražovice s Ráječkem před čtnácti dny prohrály 1:2.

ZT Líšeň
Skupina B
Semifinále
Zbýšov – Dražovice 0:4 (0:2)
Branky: 28. a 37. Svoboda, 51. Fr. Jakeš, 68. M. Bílek.
Finále, sobota 19. 3. v 17.00 hod:
Dražovice – Ráječko
O 3. místo – 15.00 hod:
Šaratice – Zbýšov