K dalšímu střetnutí se chystají fotbalové celky Dražovic a Bohdalic. Družstva sehrají dnes vzájemný zápas a zabojují si o připsání tří bodů do tabulky jihomoravské I. B třídy skupiny A.

Výhoda domácích tentokrát padla na Dražovice a těm by výhra hodně pomohla. Potřebují totiž prolomit smůlu, která je poslední dobou provází. Nevyšel jim ani poslední zápas, kdy prohrály v Lipovci. „Problém byl v tom, že jsme neproměnili šance, s tím se potýkáme už dlouho,“ nastínil problém týmu dražovický trenér František Jakeš.

Osmé Dražovice tak doufají, že se jim tentokrát podaří zvítězit, ale zároveň jsou si vědomy silného soupeře. „Bohdalice teď skutečně dobře hrají, mají schopného trenéra,“ dedukuje Jakeš. Domácí navíc trápí i zranění hráčů. „Prožíváme teď nejhorší časy. Střelecky se nám vůbec nedaří. Výhra by nás moc posílila, jinak se v tom začneme topit. Zkrátka chceme vyhrát,“ dodal Jakeš.

Přes neskrývané odhodlání udolat soupeře jsou favority tabulkově o mnoho lépe postavené Bohdalice. Hosté přitom v žádném případě nechtějí nic podcenit. Dá se říci čerstvý bohdalický lodivod, Vítězslav Zbořil, rozhodně nespoléhá na samozřejmou výhru. O Dražovicích si udělal sám svůj obrázek. „Jsem v Bohdalicích první sezonu, ale našeho nejbližšího protivníka dobře znám. Doma umí vyhrávat. Byl jsem se na ně podívat a je to opravdu kvalitní družstvo, takže zápas s nimi pro nás nebude vůbec jednoduchý. Mají spoustu dobrých hráčů, například Měřínského a spol,“ sdělil bohdalický kouč.

Obě fotbalová družstva se utkala již v minulé sezoně, takže mohou tušit, co od sebe mají čekat. Momentálně čtvrtým Bohdalicím nahrává do karet lepší psychické rozpoložení. To si posílili i jasnou domácí výhrou z minulého týdne nad Kunštátem o tři branky. „Máme sice letos zúžený kádr, ale netrápí nás zranění a nastoupíme v plné sestavě,“ vyhlásil Zbořil.

Jak se domácím povede, ukáže duel, který začíná v sobotu na dražovickém hřišti. Úvodní výkop padne přesně v půl čtvrté.

Dražovice – Sokol Bohdalice

Předpokládaná sestava

Dražovice: Řepka – Karger, Pelc, Voborný, Novotný – Minařík, Bílek, Skoupý, Měřínský – Jakeš, M., Jakeš, K.

Sokol B ohdalice: Drbal - Jašíček, Prachař, Jelínek, Novák - Usnul, Ignačák, Junek, Podaný - Novotný, Pacejka.

Rozhodčí: Toman – Maršálek, OFS Vyškov. Delegát: Kratochvíl.

Poslední vzájemné zápasy: 2007/2008 Sokol Bohdalice – Dražovice 3:0, 0:1