Rozhodl o tom aktiv Jihomoravského krajského fotbalového svazu, který uzavřel minulý ročník svých soutěží a vylosoval nový. Vyškovsko bude mít v kraji o jeden tým více než loni. To ovšem není úspěch, protože z divize sestoupil do krajského přeboru Framoz Rousínov. Do okresního přeboru sestoupily jediné Otnice, které nahradil tým FKD z Drnovic.

Krajské soutěže dospělých a dorostu odstartují druhým kolem o víkendu 14. a 15. srpna. Rousínovští začnou svoji cestu za návratem do divize na domácím stadionu s béčkem nyní už druholigového Znojma. V první A třídě budou mít Dražovice s Mutěnicemi výhodu domácího prostředí. Starousedlíci Bučovice a Slavkov u Brna zahájí na Slovácku. Bučovice v Ratíškovicích a Slavkovští v sousedních Vacenovicích.

V A skupině I.B třídy bude účinkovat vyškovské kvarteto. Favorizované Bohdalice přivítají Olešnici a Ivanovice B tým Blanska. Drnovičtí se do kraje vrátí zápasem v Černé Hoře a béčko Rousínova bude hrát v Tišnově. V B skupině hrají oba okresní zástupci doma. Šaratice proti týmu Práče a Křenovice proti Moravské Slavii Brno.