Ještě před posledním kolem měli naději na postup, i když hodně teoretickou. „Bořitov si to doma pohlídá,“ předpokládal trenér fotbalistů FKD Vítězslav Zbořil. Stalo se. Drnovičtí fotbalisté tedy poprvé po čtyřech letech od založení klubu nepostoupili výš a od podzimu budou dále působit v I.B třídě.

S minulým ročníkem se ovšem rozloučili impozantní výhrou 6:1 nad jedním z jejich konkurentů v boji o postup Tišnovem. Byla to sladká a zároveň i trpká třešnička. Z pohledu na tabulky doma a venku totiž jasně vyplývá, že postup si Drnovičtí prohráli především na domácím hřišti. Z kandidátů na postup zde porazili právě jen Tišnov. V derby s Bohdalicemi a s Bosonohy prohráli 0:3 a s později postupujícím Bořitovem jen remizovali 1:1. V tabulce domácích zápasů jsou až na sedmém místě, když prohráli i s Rousínovem B a Kunštátem a kromě Bořitova remizovali s Medlánkami, Svratkou Brno a s Černou Horou. „Některá domácí utkání jsme opravdu odehráli úplně špatně. Zlepšení výkonů přišlo až v závěru, ale to už bylo pozdě,“ řekl Zbořil, který po polovině soutěže u kormidla vystřídal Oldřicha Jelínka.

Po podzimní části byl FKD v čele soutěže. Příčiny poklesu na třetí příčku vidí Zbořil kromě špatných výkonů doma i v přípravě. „Trénovalo se málo. Jen dvakrát v týdnu a to ještě na jednom z tréninků byla účast velice slabá. Soutěž jsme chtěli vyhrát, ale v dané chvíli na to tým nebyl připraven,“ přiznává Zbořil.

Jeho předchůdce Jelínek může sezonu hodnotit i z pohledu místopředsedy klubu a v podstatných bodech se se Zbořilem nepřímo shoduje. „Se třetím místem bychom mohli být spokojení, ale když po podzimu soutěž vedete, tak to tak jednoznačně vyslovit nemůžete. Ale ještě víc mně vadí některé jarní výkony. Pokud by mužstvo projevilo víc vůle, určitě mělo na víc než třetí místo,“ řekl Jelínek.

Pro nový ročník by se kádr FKD moc změnit neměl. O doplnění rozhodnou nejbližší dny. Příprava začne patnáctého července. Oba loňští trenéři by si přáli, aby mužstvo zase hrálo o přední pozice. „Třikrát jsme postupovali, ale nikdy to nebyl striktní cíl. Prostě se to podařilo a šli jsme výš. Pokud bychom vyhráli I.B třídu, tak bychom si to teď museli víc zvážit, promyslet. Ale opakuji, že jsem přesvědčený, že toto mužstvo má na víc, než odevzdalo. A pokud se podaří vhodně doplnit, mělo by se pohybovat hodně vysoko,“ jen naznačuje Jelínek.

Současný kouč Zbořil je v prognózách opatrnější. „Teď jsme byli nováčkem a je pravda, že druhá sezona bývá kritičtější. V té první je pořád ještě nějaká euforie, mužstvo je zvyklé vyhrávat. Teď teprve se ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme,“ upozornil trenér FKD.

Bilance FKD
I.B třída, skupina A
Čelo konečné tabulky:
Bořitov 26 15 5 6 56:40 ⋌50
Bosonohy 26 15 3 8 56:39 ⋌48
3. FKD 26 13 8 5 41:23 ⋌47
4. Tišnov 26 13 6 7 37:25 ⋌45
5. Bohdalice 26 14 3 9 51:30 ⋌45

Doma

7. FKD 13 5 4 4 23:17 ⋌19

Venku

2. FKD 13 8 4 1 18:6 ⋌28

Soupiska
Brankáři: Marian Brtníček, Daniel Brtníček. Hráči: Martin Farkaš, Martin Fober, Jiří Ignačák, Pavel Jelínek, David Slezák, Petr Kábele, David Kroutilík, Lukáš Křap, Miroslav Lecián, Ondřej Král, Jakub Gottvald, Martin Jakeš, Radek Novotný, Michal Jelínek, Filip Rogožan. Trenér: Vítězslav Zbořil st. Asistent: Radek Novotný. Vedoucí mužstva: Oldřich Jelínek. Masérka: Matulová Jarka.

PODFOTO:

VLÁDLI HOSTÉ. Jeden z domácích zápasů, na který Drnovičtí nevzpomínají v dobrém, hráli proti Bohdalicím (na snímku). Soupeřům nedali ani gól, zatímco sami třikrát inkasovali. Foto: Deník/Zdeněk Vlach