Těch, kteří tam kopali vyšší soutěže, je přes tři sta a prvoligových kolem 150. Mnohé z nich mohou fanoušci dobrého fotbalu v pátek vidět opět v akci. V hale ZŠ Purkyňova si to bývalé hvězdy rozdají mezi sebou v turnaji tří týmů.

V tomto složení či podobném se setkají už podruhé. První sraz byl loni v létě o drnovické pouti a hrál se exhibiční zápas ve velkém fotbale. Hvězdy se střetly s old boys týmem, posíleným o hráče současného B mužstva. „Už loni byli všichni touto akcí nadšení a řekli jsme si, že bychom se mohli scházet pravidelně. My, co jsme se tady na práci kolem velkého fotbalu podíleli, na tu dobu stále nemůžeme zapomenout. A určitě ani fanoušci z celého širokého okolí,“ zdůvodnil smysl setkání jeden z jeho pořadatelů Pavel Holub.

Omluvil se Drulák

Spolu se Zbyňkem Zbořilem a Valdo Horváthem kontaktovali asi sto bývalých ligových hráčů. Všichni si pozvání považovali, i když někdo samozřejmě přijet z různých důvodů nemůže. „Bohužel se nám omluvil například Radek Drulák, který musí neplánovaně pracovně do Německa, a podobné důvody má i Jarda Šilhavý. Ale i bez nich tu určitě bude parádní společnost,“ zdůraznil Holub.

Jména Pavel Barcuch, Ladislav Maier, František Ondrůšek, Roman Gibala, Richard Jukl, Róbert Kafka, Jiří Kaufman, Jozef Majoroš, Petr Maléř, Michal Nehoda, Aleš Nešický, Zdeněk Valnoha, Ivo Zbožínek, z „domácích“ Jaroslav Schindler, Valdemar Horváth nebo Edvard Lasota, ale i dalších hráčů jeho slova potvrzují.

„Začátek asi nestihnu, ale určitě přijedu a docela se těším. Některé kluky už jsem opravdu dlouho neviděl. Na drnovickou éru vzpomínám jen v tom nejlepším. Bylo to takové rodinné prostředí, v mužstvu jsme měli skvělou partu a kolem mužstva a klubu byli samí dobří lidé,“ ujistil Petr Maléř, který ve druhé polovině devadesátých let odehrál v Drnovicích dvě a půl sezony a dnes je asistentem hlavního trenér Zbrojovky Petra Čuhela.

Eda Lasota trénuje v Radslavicích tým okresního přeboru a závodně válí nohejbal. „Po podzimu jsme čtvrtí, což je vynikající umístění. Máme osm plusových bodů a jen dva ztrátu na druhé a třetí místo. Na Otnice nemáme, tam jsou jiné podmínky a ambice, ale s Brankovicemi a Pustiměří se o druhou pozici na jaře určitě popereme. A ten páteční fotbálek v hale? Nevím, nevím, všechno mě bolí. Asi vypustím dnešní nohejbal, abych si zítra mohl zahrát. Ale vážně, hrát budu,“ řekl Lasota, který si zahrál i reprezentačně.

Spoluhráči spolu

A v jakých sestavách mužstva nastoupí? „Původně jsme chtěli udělal český, moravský a zahraniční výběr, ale moc nám to nehrálo. Takže jsme se ze Zbyňkem a Ivanem rozhodli složit mužstva podle jednotlivých časových etap. Takže jedno mužstvo budou hráči působící v Drnovicích do roku 1995, druhé za období 1996 až 2000 a třetí nad rok 2000. Není to samozřejmě dogma a přijedou i mladší hráči, jako třeba bratři Josef a Tomáš Hořavovi,“ naznačil skladbu tří týmů někdejší ligový sekretář klubu.

Ten sdělil, že samozřejmě pozvali i někdejší trenéry. I tato „skupina“ obsahuje známá jména renomovaných odborníků jako Jarábek, Mazura, Večeřa, Jarůšek, Dejmal, Bokša, Kocian. „Nicméně všichni mají nějaké jiné povinnosti a omluvili se,“ konstatoval Holub.

TURNAJ HVĚZD

Pátek 16. prosince, hala ZŠ Purkyňova

Program:
16.30 – 17.15 sraz hráčů
17.30 oficiální zahájení turnaje tří mužstev

Systém turnaje: každý s každým 2×12 minut
19.30 – 20.00 autogramiáda