Dražovice ale začaly impozantně a vedly gólem Svobody. Jenže pak krutě pykaly za hrubky jednotlivců, včetně brankáře, který dokonce musel po penaltovém faulu opustit hřiště. Tento zkrat přišel za stavu 1:1 a hosté nejenže proměnili penaltu, ale prakticky z další akce dali třetí gól. „Pak už to bylo jasné. Je to škoda, protože podle začátku jsme na výhru měli. Pětadvacet minut jsme hráli výborný fotbal a vedli jsme jedna nula. Pak ještě za stavu 1:1 měl dvě šance Svoboda a Tomáš Pelc netrefil hlavou prázdnou branku. Hostům vlastně stačilo jen proměňovat standardky. Zápas nám jasně ukázal, že to v I.A třídě nebudeme mít lehké,“ konstatoval trenér František Jakeš starší.

Drnovičtí nasadili v Černé Hoře kvapík. Během dvaceti minut vedli 2:0 a měli další šance na zvýšení náskoku, který by zřejmě byl už rozhodující. Jenže dva pokutové kopy ještě do poločasu vrátily domácí do zápasu. „Zákroky se pískat daly, ale jeden jsem viděl mimo pokutové území,“ konstatoval trenér FKD Oldřich Jelínek, ale omluvy nehledal.

Naopak. „Ve druhém poločase už jsme domácí k ničemu nepustili a sami jsme měli v závěru stoprocentní šanci. Novotný z malého vápna dorážel brankářem vyražený balón, ale přestřelil branku. U něho jsem to viděl poprvé. S bodem jsem spokojený, ale byli jsme lepší a zasloužili jsme si vyhrát. Jenže v Černé Hoře se nevyhrává, a tak musím mužstvo určitě pochválit za bojovnost a přístup k utkání,“ řekl Jelínek.

Výsledky

I.A třída, sk. B

Dražovice – Rohatec 1:4 (1:1)

Branka: Svoboda. Dražovice: Řepka – Šmerda, Karger Měřinský – Novotný, E. Bílek – Fr. Jakeš (60. M. Bílek), A. Vlach, Rychlík – Svoboda (80. Valehrach), T. Pelc.

I.B třída, sk. A

Černá Hora – FKD 2:2 (2:2)

Branky: Jakeš, Novotný. FKD: Kollár – Fober (83. Bébar), Ignačák, Slezák, Farkaš (72. Lecián) – Křap, Pytela, Kábele, Kroutilík – Novotný, Jakeš.