1/9

close Radek Drulák na oslavách v Drnovicích. info Zdroj: Deník/ Redakce zoom_in Radek Drulák na oslavách v Drnovicích.

RADEK DRULÁK. Na legendárním Euru 1996 v Anglii, na němž parta kolem Dušana Uhrina dokráčela senzačně až ke stříbrným medailím, nechyběli ani dva fotbalisté Petry Drnovice, která tehdy zažívala své zlaté časy. V malé obci na Vyškovsku měli Radek Drulák a Luboš Kubík za sebou úspěšnou sezonu, kdy Drnovice finišovaly na páté pozici tabulky české nejvyšší soutěže, přestože půl roku hrály na hřištích soupeřů kvůli rekonstrukci drnovického stadionu.

Drulák byl na Euru ve čtyřiatřiceti nejstarším hráčem Uhrinova výběru a i svým dílem přispěl k senzační jízdě národního tým, který se přes čtvrtfinálovou výhru 1:0 nad Portugalskem a po semifinálovém penaltovém rozstřelu s Francií dostal do finále proti Německu na ikonickém stánku v Londýně ve Wembley. V něm národní tým sice podlehl Německu 1:2 po prodloužení, z evropských vicemistrů se ale stali hrdinové. Stříbro jim předávala britská královna Alžběta II.

A i když Drulák na turnaji neskóroval, byl také součástí stříbrné party, na jejíž odkaz se zatím neúspěšně snaží navázat generace českých fotbalistů. Půl roku po Euru se Drulák s Drnovicemi rozloučil a zkusil angažmá v rakouském Linci. Profesionální kariéru ukončil v roce 1999 v HFK Olomouc. Výkonnostně ale kopal ještě dlouho, například v sezoně 2007/2008 i za Velké Bílovice na Břeclavsku.

loading
arrow_left Předchozí
1/9
Další arrow_right