Už loni jste do vyšší soutěže šli prakticky bez posil. Není to riskantní?
Na tuto otázku jsem odpovídal už několikrát. Takže, vždycky budeme hrát se svými odchovanci a hráči z blízkého okolí, kteří na sobě budou chtít pracovat a chtít hrát za FC Bučovice. Mužstvu jsem věřil, a jestli to bylo odvážné, nebo riskantní, to ať posoudí jiní. Kluci po vyhrané I. A třídě krajský přebor chtěli hrát a my jsme jim to umožnili. Ostudu určitě neudělali, i když přístup měl být lepší.

Co tím myslíte konkrétně?
Je škoda, že mladší hráči nemají větší ambice poprat se o přednější příčky a více na sobě makat. Mužstvo nám neumožnilo trénovat tak, jak jsme si představovali. Bylo příliš mnoho absencí, ať už omluvených, či neomluvených. Lidově řečeno, v jarní sezoně 2017 jsme vařili z vody. Ale i přesto jsme historický první ročník v krajském přeboru nakonec odehráli v pohodě, a to díky přístupu zdravého jádra mužstva.

Takže konečné umístění mělo být lepší?
Ano. Chtěli jsme skončit do osmého místa a to jsme nesplnili. Umístění neodpovídá fotbalovým dovednostem jednotlivců a nejsem s ním spokojený.

Rozpis přípravnýách zápasů:
Neděle 23. 7. Bučovice – Medlánky (18.00).
Sobota 29. 7. Bučovice – Vyškov B (18.00).
Neděle 6. 8. Strážnice /Rohatec – Bučovice (17.00), 1. kolo Poháru JmKFS.
Neděle 13. 8. Bučovice – Dosta Bystrc (16.30), první mistrovský zápas KP.

V čem byla největší chyba?
Domácí zápasy jsme zvládali, a to hlavně takticky, ale jak jsme vyjeli za ceduli Bučovice, tak jsme většinou prohrávali rozdílem třídy. To se musí změnit, ale nerad bych něco dopodrobna rozebíral na veřejnosti. Fanoušci viděli, že se nám nedařilo stabilizovat sestavu. V mužstvu se vystřídalo dvacet hráčů, a to na různých postech, opravdu to nebylo jednoduché. Kluci absentovali z omluvitelných, ale i neomluvitelných důvodů. Jmenovitě nebudu nikoho vyzdvihovat a ani kárat. Je jen na nich, zda jsou ochotni obětovat svůj volný čas výkonnostnímu fotbalu na takové úrovni.

Jak byste charakterizoval rozdíl mezi krajským přeborem a I. A třídou?
Některá mužstva v krajském přeboru jsou pro nás nedostižitelná, protože vedení celého oddílu a hlavně finančním možnostem. Jsou tu mužstva, která mají zažité zkušenosti z dob minulých ve vyšších soutěžích. A jsou stále ambiciózní. Krajský přebor je mnohem fotbalovější a takticky vyspělejší. Já jsem naznačil již před sezonou, že favoritem je další nováček z Tišnova. Říkal jsem, že asi vyhraje, a tak se i stalo. Ale nazývat tento tým nováčkem není tak úplně přesné. Jména jeho hráčů fotbaloví fanoušci znají z hodně vysokých soutěží. Přeji Tišnovu mnoho úspěchů v divizi, a ať ji hrají co nejdéle. S odchovanci? No to by bylo něco.

Už po posledním utkání jste avizoval, že předáte trenérské kormidlo. Jaký je důvod a kdo povede mužstvo v přípravě a v podzimních mistrovských bojích?
U áčka jsem byl pět sezon s Pepou Fenykem a zároveň jsme byli i ve vedení klubu. Je načase, aby nám někdo pomohl. K mužstvu jako hlavní trenér nastupuje Petr Gamba.

V jakém kádrovém stavu jste mu předal tým?
Útočník Dušan Svoboda odešel do Letonic. Skončení kariéry avizoval Tomáš Kachlík. Přišli Procházka z Křenovic, Gremmel z Velkých Pavlovic, z dorostu Šlampa a Židlík a počítáme, že se do přípravy průběžně zapojí i někteří hráči z blízkého okolí. Změn dovnitř i ven z klubu samozřejmě může být víc.

Traduje se, že druhý rok ve vyšší soutěži bývá pro nováčka těžší než premiérový. Můžete si dát odvážnější cíl než holou záchranu?
Cíl budeme mít pořád stejný, tedy stabilizovat kádr v krajském přeboru a hrát ho s hráči, kteří sami chtějí reprezentovat klub a Bučovice.