To byla slova trenéra Brankovic Pavla Láníčka. Jeho svěřenci se v Drnovicích snažili ukrojit z pětibodového náskoku vedoucího FKD. To se jim nepodařilo a naopak, po porážce 1:3 šel Láníček sportovně pogratulovat kolegovi z FKD Oldřichu Jelínkovi k téměř jistému postupu.

Na ligovém stadionu to ale domácí neměli vůbec jednoduché. Od začátku se sice hrálo podle jejich not, jenže dvě tři dobré šance zahodili a přišel zákonitý trest z hlavy zkušeného Radima Proniuka. Pak měli domácí štěstí, když zase hostě dvě tři šance promarnili. V této fázi zápasu se podle slov obou koučů „lámal chleba“. „Rozhodla jasná chyba našeho brankáře před prvním gólem. Jenže před tím jsme zahodili několik tutovek. Škoda, vedení dva nula by Drnovice i při současné síle svého kádru obracely těžko. Takže si myslím, že už je rozhodnuto,“ řekl Láníček.

Gól ze skrumáže

Hostující gólman opravdu neměl svůj den a mužstvo v době, kdy to potřebovalo, nepodržel. Brzy po přestávce daly Drnovice ze zbytečné skrumáže druhý gól a poté byla jejich převaha naprosto evidentní.

„Ale ještě do třetí branky jsme byli ve hře, po ní jsme to zabalili,“ dodal Láníček.

Jeho tým určitě přispěl k vysoké úrovni utkání. Ale fotbalová kvalita byla přece jen na straně FKD. Jeho hráči zejména po druhém gólů nešetřili sebevědomím a některé akce byly po zásluze oceněny potleskem. Hlavně ta, po které padl třetí gól. Švanda, Pytela a střílející Jakeš to vzali na jeden dotek.

„Byl to pro nás těžký zápas. Měl jsem obavy, abychom se proti zhuštěné obraně dokázali prosadit. A my jsme navíc ještě inkasovali. Do plných to opravdu naši hráči neměli lehké a jsem rád, že se prosadili oba útočníci. Motorem naší hry ale byla osa Ignačák, Švanda a Pytela. Ve druhém poločase už jsme Brankovice k ničemu nepustili,“ oddechl si po zápase Jelínek.

Okresní přebor
FKD – Brankovice 3:1 (1:1)
Branky: 50. a 75. Jakeš, 36. Novotný – 21. R. Proniuk. Rozhodčí: Doležal. ŽK: Farkaš, Švanda – Havránek. Diváků: 350.
FKD: Brtníček – Slezák, Pavel Jelínek, Ignačák, Farkaš – Kroutilík (73. Bébar), Pytela, Švanda (78. Lecián), Kollár – Jakeš (86. Michal Jelínek), Novotný. T
Brankovice: Škroba – Chadraba, Luža, Plšek, Havránek – Oppelt, Tylšar, Jiří Proniuk, Radim Proniuk – Bodeček, Učeň.
Po minutách
1. Předznamenání domácího náporu, střílený centr nebezpečně proletěl pokutovým územím hostů.
2. Dlouhý Kollárův aut domácí nevyužili, akci zastavil útočný faul.
3. První vážné ohrožení, Ignačákův „jedovatý“ oblouček vytlačil Škroba nad břevno.
4. Pytela se rozhodl vypálit z dálky, ale mířil vysoko nad.
5. Z běhu tvrdě, ale hodně nepřesně, střílel Jakeš.
6. První kontr hostů, jenže R. Proniuk střelu z voleje v dobré pozici nezvládl.
7. Hostující Učeň si dobře naběhl zprava. Ale střela byla slaboučká.
8. Kollár vystřelil centr před brankovickou klec, ale Škroba ještě stačil zachránit před nabíhajícími Jakešem a Novotným.
9. Plšek musel odvracet nebezpečný centr za cenu rohového kopu.
10. Drnovický tlak sílil. Střely Jakeše a Novotného sice vypadaly hezky, ale netrefily branku.
11. První vážné varování od hostí po standardní situaci. Na centr nejlépe naskočil Plšek a brankář Brtníček jeho prodloužení jen tak tak vytlačil na roh.
12. Chvilkový výpadek domácích ještě J. Proniuk nepotrestal, ale po další standardce se už skóre měnilo.
13. 0:1 – R. Proniuk. Učňův přetažený centr z levé strany z trestného kopu poslal stylovou hlavičkou do protisměru brankářova pohybu.
14. Hbitý Bodeček asi zleva střílel, protože kdyby nahrál nabíhajímu R. Proniukovi, mohl ten zakončovat do prázdné branky.
15. Zničeho nic se na pravé straně ocitl sám před Brtníčekem Učeň, ale gólman FKD ho reflexivně vychytal.
16. Jakešovu přízemní střelu z dálky Škroba neudržel, ale neuskočila mu daleko.
17. Havránek střelou z úhlu rozvlnil jen boční sít.
18. 1:1 – Novotný. Jakeš vyhrál výškový souboj s brankářem Škrobou, jeho hlavička poskočila na břevně a odražený míč pohotově zasunul Novotný.
19. Jakeš znovu pálil tvrdě po zemi a Škroba musel vytáhnout akrobatický zákrok.
20. 2:1 – Jakeš. Brankář Brankovic asi zase neměl úplně čisté svědomí, když neudržel centr Kollára a následně Jakeš zblízka tvrdě trestal dorážkou.
21. Tlak Drnovic byl veliký a nervózního Škrobu museli dvakrát na brankové čáře zastoupit obránci.
22. Kollár znásobil svoji výšku vysokým výskokem a hosté měli štěstí, že krásná hlavička jen těsně minula vzdálenější tyč.
23. Po dlouhé době byl vzruch i na druhé straně, ale těsně atakovaný R. Proniuk hlavičkoval nad.
24. 3:1 – Jakeš. Hezkou kombinační akci založil Švanda, Pytela přiťukl a Jakeš mohl zblízka z běhu střílet do prázdné branky.
25. Škrobovi opět proklouzl míč mezi rukama i nohama, ale nablízku tentokrát nebyl nikdo, kdo by trestal.
26. Brtníček si hrál s rozehrávkou, až domácí ztratili míč, a nakonec musel svoji chybu napravovat robinsonádou po tvrdé přízemní ráně Bodečka.