Hrálo se nahoru – dolů a „pěkně“ od podlahy. Padly pěkné branky. Žlutilo se i červenalo, přičemž ale vyloučení Michala Jelínka považují hosté za velmi přísné. „Dostal žlutou za simulování a pak druhou za řeči po faulu, který vůbec neudělal. Určitě tam bylo víc jiných momentů a zákroků na vyloučení, ale u něj se to asi sečetlo,“ konstatoval trenér hostů Vítězslav Zbořil na adresu podle názoru obou stran nejistého sudího Surky.

Rozhodčím ovšem kouč fotbalistů z Drnovic porážku svého týmu v žádném případě neomlouval. „V prvním poločase jsme měli dvě až tři slibné střelecké možnosti, ale nevyužili jsme je. Naopak Bohdalice byly ve využívání svých šancí hodně efektivní. Ve druhém poločase jsme sice snížili, ale konec zápasu si domácí v klidu a zkušeně pohlídali. Ale zlobím se za třetí gól, který padl po jejich dlouhém autu. Na ty jsme se speciálně připravovali,“ zhodnotil utkání Zbořil.

Domácí tým nabuzený vítězstvím z Kohoutovic tedy splnil roli favorita, přičemž zápas rozhodly jeho silné individuality. Vedoucí gól vymyslel Pánek, který obloučkem přes obranu poslal dopředu Nováka a Kolečkář jeho „nabídkou“ nepohrdl. Ve druhém poločase se technickou střelou z trestného kopu přesně trefil Tilšer. Pak sice domácím utekl Kábele, ale pojistku dal po Pacejkově zmíněném dlouhém autovém vhazování opět Kolečkář. „Zatím mně to tam zkrátka slušně padá. A dnes to byly i dost snadné góly. Drnovic e mně připadaly moc vlažné,“ odmítal gratulace bohdalický kanonýr a hrající trenér.

„Ano, byli jsme favority, ale derby může přinést cokoliv. Nakonec ale byly obavy zbytečné, zápas jsme odehráli celkem v pohodě. Měl jsem dojem, že Drnovice z nás asi měly větší respekt, než my z nich,“ konstatoval spokojený domácí trenér Bedřich Kolář.

Bohdalice výhrou uhájily vedení před Kunštátem, který jako jejich jediný podzimní přemožitel vyhrál v Černé Hoře a v tabulce má jen o bod méně. Oba kluby už ale ostatním bodově unikají. Třetí Kohoutovice na druhý Kunštát ztrácí čtyři body. „Formu asi máme, ale naše vyhlídky víc naznačí příští dvě kola. Nyní máme dva zápasy venku, a pokud se nám povedou, čímž neříkám, že musíme oba vyhrát, stačily by mně čtyři body, tak bychom opravdu mohli závěr podzim zvládnout,“ brzdí euforii Kolář.

I.B třída – skupina A

Bohdalice – FKD 3:1 (1:0)

Branky: Branky: 27. a 79. Kolečkář, 59. Tilšer – 63. Kábele. ČK: 80. M. Jelínek (FKD).

Bohdalice: Posolda – Jašíček, Prachař, Podaný, Novák – Pospíšil, Pánek, Tilšer (90. Mindek), Usnul (M. Kummer) – T. Kummer (78. Pacejka), Kolečkář. Trenéři: Bedřich Kolář, Jaroslav Kolečkář.

FKD: Kuchynka – Pospíšil, Ignačák, P. Jelínek, Farkaš (80. Novotný) – Slezák, Fober – Poprik, Kábele, Kroutilík – M. Jelínek. Trenér: Vítězslav Zbořil.