Jarní část soutěže zůstává stejná, jak jste na ni byli zvyklí v její podzimní části. Oblíbená čtenářská soutěž Fortuna liga má i stejného reklamního partnera, sázkovou kancelář Fortuna. Pravidla Fortuna ligy čtenářů Deníku, jak je soutěž nazvaná, zůstávají nezměněna. Dají se též najít na webových stránkách www.denik.cz/tipliga.

Hlavní výhrou je LCD televizor. Druhý nejlepší tipér získá digitální fotoaparát a třetí set top box. Samozřejmostí jsou i ceny pro výherce jednotlivých kol. Ti si z redakce Vyškovského deníku odnesou trička a stokorunové poukázky na sázení od společnosti Fortuna.

Ke hře stačí vyplnit originální kupon a odevzdat na adrese vyškovské redakce. Takhle musí tipovat každý hráč, který začíná své první kolo, byť i uprostřed rozjeté soutěže. Jedinou podmínkou tipovačky je, že věk hráče musí být minimálně osmnáct let. Od svého druhého pokusu má každý soutěžící možnost tipovat na www.denik.cz/ tipliga, vždy do pátku do šestnácti hodin. Lze tipovat i prostřednictvím SMS z mobilního telefonu.

V Deníku a současně i na internetové doméně www.denik.cz/tipliga vychází soutěžní kupon, který obsahuje deset fotbalových zápasů, jež se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2 podle toho, jak odhaduje výsledek utkání (vítězství domácích – 1, vítězství hostí – 2, remíza – 0). Dvojtipy či trojtipy jsou nepřípustné!

Za každý správný tip získá soutěžící dva body, za každý špatný se jeden bod odečítá. Hráč doplní své jméno, adresu, telefon, popřípadě email, identifikační číslo a heslo. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry, jako kombinaci libovolných čtyř číslic, například 0135. Identifikační číslo pak přiděluje soutěžícímu redakce a hráč ho následně již sám vpisuje do tiketu, SMS či při tipování na internetu. Idetifikační číslo si každý hráč zjistí ve výsledkovém servise daného kola. Ten bude vycházet každou středu společně s průběžným pořadím a jménem výherce daného kola.

Pokud soutěžící tipuje poprvé, napíše do kolonky Identifikační číslo velké písmeno N a doplní jen číselné heslo a své osobní údaje. Kromě deseti tipů se vyplňuje ještě správný tip, kde se uvede odhad součtu všech vstřelených branek v uvedených zápasech. Tento tip rozhodne o vítězi v případě rovnosti bodů. Uzávěrka je každý pátek v šestnáct hodin.

Ve výběru deseti zápasů budou vždy jen utkání celků z Vyškovska.