Těžký krach fotbalových mužstev na trávníku, velké bodové rozpětí mezi nejlepšími a nejhoršími v tipovaní výsledků.

Přesně v tomto duchu se neslo už osmé kolo čtenářského měření znalostí o oblastní kopané Fortuna liga. Třináctidílná soutěž spěje pomalu ale jistě ke svému rozuzlení a stále není vůbec nic rozhodnuto. Znovu se navíc potvrdilo, že předem zřejmě nebude jasné vůbec nic.

Vybraná fotbalová klání od divize po třetí výkonnostní třídu přinesla z pohledu fanouška z Vyškovska bez ohledu na Fortuna ligu opravdu tristní bilanci všech týmů. Z osmi střetnutí, v nichž na sebe nenarazily dva celky z okresu, se z výhry radovaly jen Otnice. Nikdo další si nepřipsal ani bod, jen porážky.

Zvláštní shoda náhod ale nezaskočila jednu ze tří reprezentantek něžného pohlaví Alenu Švecovou. Vyškovská znalkyně, která dominovala v jednom kole už na podzim, se prosadila díky zisku celých jedenácti bodů. Zmýlila se tak jen třikrát a zcela zaslouženě se může těšit ze zisku volného stokorunového tiketu do sázkové kanceláře generálního partnera akce a hrdě může nosit tričko Fortuna ligy.

Vítězce šlapal na paty šaratický Miroslav Píše, který získal stejný počet bodů, ale v jeho neprospěch rozhodla supertrefa, tedy celkový počet vstřelených gólů ze všech zápasů dohromady. Zvláštní je, že hned třináct čtenářů, tedy třetina ze všech, se v tomto osmém kole dostala do minusových položek, přičemž nejhůře na tom byly zbylé dvě ženy startovního pole.

Pokud si někdo myslel, že se v celkovém pořadí začala minulý týden rýsovat úzká skupinka těch, kteří si to rozdají o hlavní jarní ceny, musí změnit názor. Do čela se dostal vyškovský Radim Liška a nyní disponuje znatelným šestibodovým náskokem. Druhá příčka patří Jiřímu Žižlavskému, na třetí pozici je hned kvarteto tipujících. Všichni vědí, že se do konce Fortuna ligy může situace ještě radikálně změnit.