Různorodost. Slovo, které se nejlépe hodí k dění kolem pátého kola Fortuna ligy, na hřišti i na tipařském poli.

Hodně těžké to měli čtenáři Vyškovského deníku Rovnosti v zatím posledním kole populární soutěže Fortuna liga. V ní týden co týden může kdokoli prokázat, že neumí fotbalistům na okresních trávnících jen radit, ale že se v kopané Vyškovska opravdu vyzná. Jenže náhoda tomu chtěla, že desítka vybranách utkání pro minulý víkend přinesla opravdu rozdílné výsledky. V pěti případech se z úspěchu radovalo domácí mužstvo, čtyřikrát zase hosté. To tedy znamená, že v jednom případě soutěžícím Fortuna ligy zkomplikovala situaci i jedna remíza.

Se zamotanými sportovními příběhy se ale naprosto fantasticky vyrovnali dva soutěžící. Oba se ve svých odhadech zmýlili jen třikrát a připsali si shodně neobvykle velkou porci bodů, hned jedenáct. O tom, kdo si odnese tričko s logem akce a volný stokorunový tiket do sázkové kanceláře generálního partnera, tak rozhodla mezi vyškovským Jiřím Žižlavským a Silvestrem Nemochovským z Kroužku až Supertrefa.

Střelci fotbalových týmů se tentokrát činili, takže určit vítěze pomocí tipu na celkový počet vstřelených branek neznamenalo tentokrát problém. Síť se ve vybraných utkáních rozvlnila celkem pětatřicetkrát, což bylo o mnoho více, než si jmenované duo myslelo. Každopádně menší odchylku od pravdy měl na svědomí Nemochovský a vyhrál.

Celkově páté kolo patřilo k těm, které řádně zamíchalo pořadím. U počtu nasbíraných bodů účastníků se ve výsledcíh často střídají čísla i znaménka. Přední místa zaujali Vyškovští. Dobrý výkon vynesl na průběžné první místo Jiřího Frolicha s kontem šestadvacet bodů. Ten se chlubí tříbodovým náskokem na dva pronásledovatele, Radima Lišku a právě Jiřího Žižlavského. I ženy mají stále vážné želízko v ohni, čtvrtou pozici drží nesovická Michaela Braunová. Těžko říct, čeho se ještě od nevyzpytatelného boje dočkáme.