Slavný brněnský klub živoří na předposledním místě tabulky, ale výsledek zápasu s ním může podle rousínovského trenéra Petra Krahulce předznamenat další průběh jara. „Mají na nás jen osmibodovou ztrátu a k tomu zápas k dobru. Pokud bychom prohráli, rázem se plácáme v boji o záchranu. Naopak když zvítězíme my, spodku tabulky odskočíme,“ ví kouč.

Jeho svěřenci tedy budou mít o motivaci postaráno. Nemělo by ani hrozit podcenění soupeře z jejich strany. I když v posledním kole porazili dosavadní první tým divize Apos Blansko. „Už na pozápasovém hodnocení jsme si řekli, že utkání je pryč a musíme na něj zapomenout,“ uvedl trenér Krahulec.

Zároveň však v Rousínově vědí, že i při stoprocentní motivaci to nebudou mít s ČAFC Židenice vůbec jednoduché. Čafka totiž na jaře ještě neprohrála. Tři remízy 1:1 nejdříve s Líšní, po té s Havlíčkovým Brodem i Rájcem–Jestřebí pro ni ale zároveň nic neřeší, a tak bude proti Rousínovu bojovat o to více. „Očekáváme hlavně bojovné utkání, domácím jde o každý bod. Navíc nemají špatné hráče, třeba Jiříkovský je velmi dobrý,“ potvrdil rousínovský lodivod Krahulec.

Přesto jede Framoz na židenický stadion zvítězit. „Chceme vyhrát, jedno jakým výsledkem. Střed tabulky je hodně vyrovnaný a vítězství by nám velmi pomohlo si upevnit naši pozici v něm,“ netají se svými cíli Krahulec.
Rousínov by podle jeho plánů měl být v zápase aktivnějším a útočnějším týmem. „Jen tak můžeme vyzrát na tuhou obranu Židenic, z níž vyráží k nepříjemným brejkům,“ říká kouč Framozu.

Před sobotním zápasem dělají trenéru Krahulcovi těžkou hlavu zranění klíčových hráčů. David Udržal i kapitán Boušek mají po zápase s Blanskem svalové problémy. „Jsem však optimista a doufám, že se uzdraví. S Davidem jsem mluvil a chce hrát,“ řekl.