V pondělí bude rozlosována divize, o den později krajské soutěže. Okresní fotbalový svaz Vyškov má aktiv v sobotu 9. července.

V krajských soutěžích promluvil do postupových a sestupových záležitostí z Vyškovska jen tým Šaratic, který postoupil do I.A třídy. Jejími nováčky jsou dále Bořitov, Bosonohy a Lednice. Z I.A třídy postoupily Podivín, Kyjov a Rajhrad. Divizi si zahraje vítěz KP Tatran Bohunice. Z krajského přeboru naopak sestoupily Židenice a Velká nad Veličkou, z I.A třídy Soběšice, Veverská Bítýška a Kostice a krajské soutěže opouštějí Olešnice, Blansko B, Měnín, Višňové, Lanžhot B, Velké Bílovice a Mikulčice. „Jak budou soutěže vypadat, to ale schválí až úterní aktiv,“ upozornil sekretář JmFS Josef Dvořáček.

Z okresního přeboru jdou do I.B třídy Švábenice, do okresního přeboru Mouřínov a Dědice. Ze čtvrtých tříd postoupí Račice a Heršpice. Z přeboru sestupují jen poslední Dražovice B, ze III. třídy pouze Ježkovice. „Definitivní podobu soutěží pro předložení losovacímu aktivu uzavřeme v pondělí. Postupující nejsou totožní s vítězi skupin, protože první z A skupin třetí a čtvrté třídy FKD B, resp. Ivanovice B, postup odmítli. V pondělí také rozhodneme o dalším mimořádném postupu ze čtvrté třídy, protože Lysovice B se do nového ročníku nepřihlásily,“ informoval člen výkonného výboru OFS Karol Gmitro.