Bude platit tabulkové postavení nebo momentální forma a výsledky posledních zápasů? Přiblíží se Dědice zpět k prvnímu místu nebo se Hrušky posunou dále od sestupových příček?Odpověď na tyto otázky se dozvíme už v neděli.

V rámci dvaadvacátého kola krajského přeboru ve fotbalu se střetnou mužstva Hrušek a Dědic. Ačkoli rozdíl deseti příček v průběžné tabulce nasvědčuje převaze hostů, na hřišti se může odehrávat vyrovnaný boj. Druhým Dědicím se totiž na jaře příliš nedaří.

„S našimi výsledky můžeme být spokojeni jen těžko. Ze čtyř zápasů máme čtyři body,“ postěžoval si trenér Dědic Slavomír Zbořil.

Hrušky, prozatím bojující o záchranu, v tomto roce také nezaznamenaly velké úspěchy. Jediný bod získaly za remizu v Hlohovci, v ostatní třech střetnutích prohrály.

Zvláštním aspektem utkání se může stát pozice brankáře. Tato drobnost mluví pro domácí. Do jejich sestavy se totiž vrací brankářská jednička. „Uzdravil se nám náš nejlepší gólman Hanzl. Nahradí tak Čapka,“ uvedl lodivod Hrušek Karel Bečka.

Naopak v dědické bráně se s největší pravděpodobností znovu objeví zastupující Plhal. „Člen stabilní sestavy Novotný utržil řeznou ránu na ruce, takže v posledních dvou duelech chyběl. Stehy už by měl mít vytažené, ale nemyslím si, že nastoupí,“ vysvětlil Zbořil.

Pouze z tribuny ovšem dění na hřišti budou sledovat i mnozí další zranění na obou stranách, což by ovšem nemělo utkání ubrat na zajímavosti.Město z Břeclavska tak čeká bitva s těžko předvídatelným průběhem, o němž více napoví až sám úvod střetnutí. Dramatičnost zvyšuje i fakt, že ani jeden z týmů do utkání nejde s poraženeckou náladou.

„Pokud chceme hrát krajský přebor, musíme v domácím prostředí vyhrávat. Ať už našim protivníkem jsou Dědice nebo poslední Doubravník,“ konstatoval Bečka. Kouč hostů z Dědic byl sice opatrnější, ale ani on se v neděli nechce domů vracet s prázdnou. „Chtěli bychom si zlepšit náladu. Nebude to vůbec jednoduché, domácí bojují o záchranu. Ale jedeme do Hrušek s tím, že chceme bodovat,“ kontroval Zbořil.

Komu se plány vydaří, to se uvidí v neděli. Utkání začíná v půl páté a po dvou hodinách bude definitivně jasno, které z mužstev si připíše dobrý start k vylepšení svého aktuálního tabulkového umístění.

 

 

Sokol Luna Hrušky – Sokol Dědice

Jak asi nastoupí:
Dědice: Plhal – Holý, Slezák, Pytela, Redek – Tamáš, Lžičař, Měřínský, Foldyna – Šmehlík, Sigmund
Hrušky: Hanzl – Srnec, Nešpor, Tichý, Nesrsta – Akai, Zugar, Bečka, Filipovi – Blinkal, Čermák
Rozhodčí: Novák – Soukal, Polášek

 


Vzájemná utkání v poslední době:
Dědice – Hrušky 3:1 (2:1)

Pořadí v tabulce:
2. Dědice 50:27 46b.
12. Hrušky 28:41 21b.