Dědicím se opět nezadařilo

HRUŠKY - Tým neuspěl, po bezbrankovém prvním poločase dostal v Hruškách výprask 3:0

23.4.2007

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Konečně úspěšný výsledek pro Hrušky, Dědice naopak svoji fotbalovou tvář stále hledají. To v prvním poločase platilo pro obě mužstva, ve druhém domácí předvedli, že fotbal hrát umějí a nakonec nasázeli soupeři tři branky.

V prvním poločase oba soupeři hráli velmi nepřesně, kazili přihrávky a divákům příliš fotbalové krásy nenabídli. Obě mužstva se snažila ohrožovat soupeře především ze standardních situací, jinak to kvůli nepřesné kombinaci nešlo. Z dědického týmu byl aktivní především kapitán Šmehlík, který se ale nechával rozhodit výroky rozhodčího a zbytečně tak ztrácel koncentraci.

Právě disciplína byla hlavním problémem Dědic, a to především ve druhém poločase. „V prvním poločase jsme byli zbytečně nervózní. Naštěstí soupeř nebyl v útoku příliš nebezpečný,“ hodnotil první poločas domácí trenér Karel Bečka.

Od druhé půle vzali otěže utkání pevně do rukou domácí. K tomu přispěl hlavně skvěle provedený přímý kop Bečky, který tak potrestal faul na mladého záložníka Akie. Domácím branka vlila do žil novou krev a na branku hostů se valila jedna přihrávka za druhou. Tomu napomáhali sami hostující hráči, kteří nedokázali několikrát po sobě přesně rozehrát od své branky a domácí ofenzivní hráče sami posílali do šancí.

Po jedné z nepřehledných situací před brankou hostů se k míči dostal domácí Čermák a z úhlu vsítil druhou branku domácích. Deset minut poté dostal druhou žlutou kartu vysoký obránce Slezák a hosté tak dohrávali jen v deseti.

Domácí se tak dostávali do jedné šance za druhou a předháněli se v jejich neproměňování. Až v 84. minutě unikl aktivní Vyrubalík, na brankové čáře si počkal na nabíhajícího Bečku, pro kterého nebyl problém přidat svůj druhý gólový zápis v tomto zápase.

„Podali jsme špatný výkon. Za celý zápas jsme se nedostali do pořádné šance,“ uznal trenér poražených hostů Vítězslav Zbořil.

„Ve druhé půli jsme se prosadili díky dvěma standartkám, a když soupeř přišel o vyloučeného hráče, bylo utkání rozhodnuté. Za výhru jsem samozřejmě rád,“ uvedl k výsledku utkání trenér Bečka.

Zato trenér hostů neměl žádný důvod k radosti. „Od prvního zápasu jara proti Blansku na nás leží deka. Navíc nám chybělo mnoho zraněných hráčů, mezi nimi i klíčový Horváth. Dnes nám například chytal až náš třetí brankář,“ hledá příčiny trenér Zbořil.

Jestli se výsledek pozitivně projeví na týmu Hrušek, a zdali bude pokračovat mizerná série Dědic prozradí další kola. V něm příští týden fotbalisté Dědic doma přivítají Kyjov a Hrušky zavítají na hřiště Moravského Krumlova.

Hrušky 3:0 Dědice A

Poločas: 0:0

Branky: 48. Bečka, 64. Čermák, 84. Bečka

Hrušky: Hanzel-Srnec, Nešpor, Tichý, Nesrsta-Akai (86. Halata), Bečka, Vyrubalík, Zugar-Blinkal (76. Filipovič), Čermák (88. Varga)

Dědice A: Plhal-Redek, Holý, Měřínský, Slezák-Lžičař, Noclar, Tomáš, Foldyna-Zigmund, Šmehlík

Hasiči zachránili při požáru přístavku rodinný dům. Museli rozebrat střechu

Vandal v Moravském krasu umisťuje znaky s moravskou orlicí.

Zničené cedule s českým lvem nahradily nové. Řádění vandala prozatím ustalo

Vyškov na podzim útočil na špici MSFL. Přesto trenér stále hledá lídra mužstva

Vyškov - Plánovanou předehrávku prvního jarního kola svých soutěží moravská řídící komise fotbalu zrušila. V MFK Vyškov mohou v předstihu bilancovat uplynulý podzim čtvrtého roku svého účinkování v Moravskoslezské lize. „Podzim byl celkově dobrý,“ říká trenér MFK Vyškov Jan Trousil.

OBRAZEM: Nevzhledný vnitroblok ožil. Zkrášlila ho malba Staré radnice i šaliny

Brno - Pohled na brněnskou Starou radnici ve Václavské ulici svádí k návštěvě. Odvážlivci ale narazí, a to přímo do zdi. Radnice je totiž namalovaná.