Souboj jedenáctého s druhým, tak by se dalo charakterizovat nedělní střetnutí druhé nejvyšší krajské soutěže mezi bučovickým FC a Baníkem Dubňany.

Pětatřicet kilometrů je vzdálenost mezi těmito městskými kluby. Každý má v 1. A třídě jinak nastartované jaro. Domácí Bučovice získaly ve dvou zápasech pouze bod.

„Měli jsme těžký los. Doma první Velké Pavlovice, pak jsme prohráli na hřišti třetích Vacenovic a nyní potřebujeme bodovat proti druhým Dubňanům,“ popsal vrtochy letošního losu vedoucí bučovického týmu Alois Špičák.

Dubňany začaly nesrovnatelně lépe Po úvodních dvou duelech mají plný počet šesti bodů. Nejprve porazily v derby Vacenovice a pak poslední Lanžhot. To vyneslo Baník na druhou příčku v tabulce soutěže.

„Chceme navázat na první dvě domácí výhry,“ netajil dubňanský záměř vydolovat body i v Bučovicích trenér Miroslav Brunclík. Bučovičtí chtějí využít domácího prostředí nedaleko renesanční dominanty města. „Na Dubňany se musíme důkladně připravit. Je to důrazný soupeř, který produkuje agresívní hru,“ podotkl Špičák.

Hráči Baníku mají na podzimní vzájemný zápas příjemné vzpomínky, zvítězili totiž 2:0, brankami Horného a Lukáše Křižana. Jeho dvojče Martin na jaro vstřelil všechny tři branky Dubňan.

„Doufám, že mám nějaký ten gól schovaný i na Bučovice,“ uvedl úspěšný dubňanský střelec. Domácí mají proti rozjetým hostům problémy se sestavou. „Sužují nás zranění. Musíme se dát do něděle do pořádku. Snad nás příjde podpořit více diváků,“ uzavřel Alois Špičák.

Ostatně ani Baník nepřijede kompletní. „V práci se zranil Šimek. Nevím, jak to bude vypadat po otřesu mozku s Pechurou. Naopak by měl hrát Kmětík, který nemá v neděli hasičskou službu,“ dodal Brunclík.(pet)

FC Bučovice – FK Baník Dubňany

Jak asi nastoupí:

Bučovice: Hanák – Macalík, Kachlík, Mikulášek, Tichý – Pospichal, Nádeníček, Brožina, Houšť – Navrátil, Nevole.

Dubňany: Lupač – Filipovič, Kmětík, Kunický, L. Křižan – Vacenovský, Trávníček, Loukota, Pechura – Šalša, M. Křižan.

Rozhodčí: Vacek – J. Trávníček, S. Strmiska.

Vzájemná utkání v poslední době: Podzim 2006: Dubňany – Bučovice 2:0

Pořadí v tabulce: 11. Bučovice 19:23 17b.

2. Dubňany 20:17 31b.