Většinu hry mezi šestnáctkami, jediného náhradníka hostů, lepší druhý poločas, neproměněnou penaltu a bezbrankový výsledek. To vše přinesl nedělní zápas I.A třídy mezi průběžně devátými Bučovicemi a Dubňany, bojující o čelo tabulky.

Všechny přítomné už před zápasem překvapila lavička hostů. Na ní totiž kromě vedení týmu seděl jediný hráč, připravený na střídání. Taktika Dubňan se tedy od toho odvíjela. „Z důvodu marodky jsme přijeli s tím, že budeme hrát na brejky a zkusíme uhrát bod. To se dařilo,“ uvedl dubňanský trenér Petr Kostiha.

Podobný problém řešil i jeho protějšek. „Máme spoustu zraněných kluků a lepíme sestavu, jak se dá. Hraje i šestnáctiletý kluk,“ přiznal kouč Zdeněk Marčík.

První poločas příliš fotbalového umění nepobral. Hra se odehrávala povětšinou u středové čáry. První velká šance patřila domácím. Po čtvrthodině hry se nadechl k sólu bučovický útočník Nevole, přešel přes dva hráče, ale se střelou z hranice pokutového území neuspěl. O chvíli později mohli otevřít skóre hosté. Po rohu na zadní tyči hlavičkoval Trávníček a k úspěchu chyběl asi metr.

Největší příležitost první půle nabídli Bučovicím sami hosté. Deset minuta před přestávkou po špatně rozehraném přímém volném kopu u středové čáry domácí záložníci oslovili přesným pasem Navrátila. Ten postupoval sám na brankáře, překonat ho ale nedokázal.

Druhá půle přinesla oživení. Domácí trenér totiž vsadil na útok. „O přestávce jsme si řekli, že zvedneme iniciativu a víc se vrhneme do útoku. Podařilo se, ale naše zakončení, to je tragédie,“ přiblížil plány domácích Marčík. Útočná hra Bučovic ale přinesla také možnost brejků hostům. Jejich možnosti vrcholily skvělou akcí kanonýra Křižana, který sprintem od půlící čáry oběhl obránce, ale bránu přestřelil.

Vše mohla obrátit následující minuta. Domácí Nevole byl faulován v pokutovém území a kopala se penalta. Tichý ji ale trestuhodně zahodil. Svou chybu ovšem následně odčinil, když při Dubňanském protiútoku na brankové čáře zachránil domácím čisté konto.

Deset minut před koncem se zlobili hosté. Po střetu dubňanského Šalšy s brankářem Hanákem se pokutový kop nepískal. Duel se tak dostal do dramatického a zároveň velmi nervózního závěru. V něm hrál hlavní roli hostující Křižan. Nejprve přehnal důraz na brankáři Hanákovi, který již měl míč ve své moci. A v nastaveném čase mohl vše zvrátit na stranu svého týmu, ale sám před bučovickým gólmanem zklamal. Soupeři se tak nakonec rozešli smírně.

Po střetnutí byl více spokojený hostující trenér. „Byl to nervózní zápas. Domácí nás tlačili, ale vzhledem k počtu našich hráčů je to pro nás cenný bod. Také proto, že jako favorit jsme si příliš šancí nevypracovali,“ zdůvodnil svůj úsměv Mostina.

Jeho radost ovšem nesdílel lodivod domácích. „Samozřejmě, že jsme měli vyhrát. Hráč sám před bránou, penalta a další možnosti, co říct? Ke konci měli šance i hosté, ale s tím jsme počítali. Bod je málo,“ uzavřel Marčík.

Bučovice 0:0 Dubňany

Poločas: 0:0.

FC Bučovice: Hanák – Kachlík, Macalík, Brožina (70. Konečný), Mikulášek – Nádeníček, Pospíchal, Houšť (50. Honsa), Tichý – Nevole, Navrátil.

FC Baník Dubňany: Lupač – Kunický, Filipovi, Křižan, Mětík – Pechura (17. Binder), Trávníček, Loukota, Vacenovský – Šalša, Křižan.

Rozhodčí: Vacek – Trávníček, Strmiska.

ŽK: Pospíchal, Nevole, Honsa, Nádeníček – Loukota, Mětík.

Diváků: 150.