Přivést kvalitního brankáře a útočníka. To jsou v těchto dnech hlavní cíle trenéra bučovických fotbalistů Zděnka Marčíka. Svůj tým, který se na podzim trápil, chce co nejdříve dostat minimálně do pověstného klidného středu tabulky. „Zatím jsme namočení v sestupových vodách,“ nemůže být zkušený kouč spokojen.

Po podzimu zaujímají Bučovice v tabulce B skupiny I.A třídy nelichotivé jedenácté místo. Vyhrály jen třikrát a na poslední Lanžhot mají jen pětibodový náskok.

Na nelichotivém umístění Bučovických se podepsaly dva faktory. Prvním z nich byly problémy na brankářském postu. Už v jednom z úvodních kol přišel trenér Marčík o jediného stabilně chytajícího gólmana. „Při zákroku si zlomi tři prsty a na dlouho se vyřadil ze hry. Nastoupil místo něj brankář B týmu, který se však v jednom utkání nechal vyloučit a dostal roční distanc,“ popsal Marčík, který nakonec musel po strážci branky sáhnout až do dorostu.

Druhý důvod mizerného umístění našel trenér v útoku. „Nehráli jsme v něm hůře, než soupeři. Nebyli jsme však schopní proměnit ani stoprocentní gólové šance,“ lamentoval lodivod Marčík.

A právě na posty útočníka a brankáře se teď funkcionáři klubu snaží všemi silami přivést posily. „Zatím několik hráčů sledujeme, do konce jsme však ještě nic nedotáhli,“ upozorňuje Marčík.

Dvě nové tváře se už v Bučovicích objevily. „Budou za nás hrát dva perspektivní dorostenci,“ řekl Marčík.

Kromě tréninků už jeho svěřenci začali i s víkendovými přípravnými zápasy. „Hráli jsme už s Bohunicemi a v sobotu se s nimi opět utkáme. Další zápasy budou následovat,“ popsal Zdeněk Marčík.