Podstatná změna nastala na dědické lavičce. „Po domluvě a kvůli pracovním povinnostem ukončil svou činnost na postu trenéra Slavomír Zbořil,“ uvedl vedoucí týmu Sokola Dědice Karel Šeiner. O nástupci není rozhodnuto.

„Zatím sháníme náhradu. V sobotu se o post trenéra podělím s hráči,“ pokračoval Šeiner. Dědicím se totiž na jaro příliš nedaří, v pěti zápasech získali pouze čtyři body. „Výměna trenérů může být pro hráče impulzem ukázat se,“ zamyslel se kyjovský kouč Jan Dohnálek.

Hosté přijedou s dobrou náladou. Ve středu se jim totiž podařilo postoupit do semifinále krajského poháru přes sousední Milotice. „Tímto zápasem jsme se připravovali i na Dědice. Tento mančaft jsme dali dohromady při vítězném utkání v Bohunicích a v Miloticích jsme si ověřili, jestli to bude fungovat. Myslím si, že bude,“ svěřil se kyjovský lodivod.

Nejen to. Kyjované si přijedou do Dědic i pro nějaký ten bod. „Máme kádr, který by tam mohl i vyhrát. Ale jedeme si aspoň pro bod,“ upozornil Dohnálek. Domácí jsou proti. „Budeme útočit. Chceme vyhrát. Jiný výsledek nebereme,“ burcuje vedoucí dědického týmu.

Dědicím se postupně vyprazdňuje marodka. Uzdravil se gólman Novotný, hrát by měl také Nociár a k dispozici bude také šardický kouč a dědický half Horváth. I tak nebudou domácí kompletní. „Každý zápas nám chybí minimálně tři hráči, kvůli zranění či nemocem,“ uzavřel Šeiner.

Také Kyjov bude postrádat některé hráče. Hrát nebudou zranění Hanke, Bůžek a Polcr. „Nemáme široký kádr,“ potvrdil kyjovský lodivod. Ten na jaře okusil hořkost porážky pouze jednou. Na hřištích soupeřů ještě pod jeho vedením Kyjované neztratili ani bod.

Jaký výsledek sobotního zápasu tipuje Slavomír Zbořil (ještě minulý týden kouč Dědic)? „Domácí by měli zápas zvládnout, i když budou problémy se sestavou. Myslím si, že tři body zůstanou doma,“ věří svému bývalému týmu Slavomír Zbořil. Sobotní duel začíná v Dědicích v 16.30.

Sokol Dědice – 1. FC VMG Kyjov

Jak asi nastoupí:

Dědice: Novotný – Holý, Slezák, Pytela, Redek – Tamáš, Lžičař, Měřínský, Foldyna – Šmehlík, Sigmund.

Kyjov: Cahlík – Půček, Šimeček, Holeček, Žaroský – Svoboda, S. Macek, Kučera, Hrbáček – Dobeš, T. Macek.

Rozhodčí: Vodák – Hrůza, Šišma.

Vzájemná utkání v poslední době: Podzim 2006: Kyjov – Dědice 1:2

Pořadí v tabulce: 2. Dědice 50:30 46b.

3. Kyjov 43:27 39b.