Otázkou bytí a nebytí bude pro fotbalisty Hlohovce sobotní utkání krajského přeboru. Za soupeře navíc mají Dědice, které si téměř jistě udrží druhé místo v tabulce za postupujícím Blanskem.

Hlohovečtí zajíždějí na domácí hřiště svého soupeře. Sestup jim hrozí v případě, že z divize spadne tým z jihomoravského kraje. Nejvíce jsou ohroženy Šardice a Židenice.Všechny okolnosti tedy hovoří proti nim.

Přesto trenér Hlohovce Antonín Koryčánek neztrácí naději: „Ve všech zbývajících zápasech potřebujeme naplno bodovat. Ať už je to doma nebo venku.“

Stejný přístup má i Jaroslav Vymazal, trenér Dědic. „My jdeme do každého utkání pro tři body. Je nám jedno jestli hrajeme s prvním nebo s posledním. Hráči navíc hrají i o prémie. Teď jsme dvakrát remizovali a tým bude chtít tyto ztráty odčinit,“ prozradil trenér, který mužstvo převzal jen do konce sezóny po Vítězslavu Zbořilovi.

Tomu podrazil židli výprask v Hruškách před pěti týdny. „Tým potřeboval dostat z krize, což se mi podařilo,“ vysvětlil domácí trenér.

Že ani domácí nejsou v ideální situaci, svědčí fakt, že domácí trenér měl na čtvrtečním tréninku k dispozici pouze osm hráčů základní sestavy. „Máme úzký kádr, kdo bude k dispozici, se dozvím až hodinu před utkáním,“ svěřil se se svými starostmi domácí trenér. K dispozici by však měl být i útočník Šmehlík, nejlepší střelec celé soutěže.

Antonínu Koryčánkovi budou jistě chybět dva hráči. Obránce Lorenc, který se zranil hned na začátku minulého utkání, a stoper Tuček, který se omluvil z rodinných důvodů.

„Zkusíme hrát zezadu, na brejky. To by mohlo na soupeře platit,“ prozradil Koryčánek plány, které by měly vést k úspěchu v zápase. A může doufat, že při protiútocích jeho útočníci zachovají chladnou hlavu a protrhnou střeleckou smůlu, která je na jaře trápí.

Kdo bude nakonec šťastnějším týmem se ukáže třetího června v 16.30 hodin na stadionu v Dědicích. Ani jeden ze soupeřů nebude chtít prodat svoji kůži lacino a diváci se mohou těšit na dramatický zápas.

Sokol Dědice – Sokol Hlohovec

Jak asi nastoupí:

Dědice: Plhal – Holý, Slezák, Pytela, Redek – Tamáš, Lžičař, Měřínský, Foldyna – Šmehlík, Sigmund

Hlohovec: Drobilič – Křen, Černý, Drozd, Pazdera – Koryčánek, Kozubík, Šuderla, Jankovič – Pekar, Pekárek

 

Rozhodčí: Gasnárek – Jelínek, Maršálek

Vzájemná utkání v poslední době: KP 2006/2007: Hlohovec – Dědice 0:2

Pořadí v tabulce: 2. Dědice 61:36 57b.

15. Hlohovec 23:46 23 b.