Poslední kolo krajského přeboru fotbalistů svede dohromady druhý a třetí tým tabulky.

Na hřiště druhých Dědic přijede jen o příčku horší Sparta Brno. Výsledek sotobního zápasu už ale na konečném pořadí nic nezmění, Dědice mají luxusní sedmibodový náskok. Na prvním místě se vyhřívá Blansko, které si už s předstihem zajistilo postup do divize.

„Rádi bychom vyhráli, bylo by to pěkné zakončení sezony. Ale na rovinu říkám, že budeme rádi, když se nás sejde jedenáct,“ říká dědický trenér Jaroslav Vymazal.

Problémy se sestavou trápí i brněnskou Spartu. „Nasadíme tři dorostence, vyzkoušíme, jak to půjde. Máme několik zraněných, což je při našem úzkém kádru docela problém,“ vysvětluje trenér Sparty Brno František Schneider.

Oběma týmům se v poslední době dařilo, o čemž vypovídá i postavení v tabulce. „Jako pro nováčka je pro nás druhé místo úspěchem. Po podzimu to sice vypadalo na postup, ale já myslím, že tahle soutěž je pro Dědice ideální. Na divizi nemáme potřebně široký kádr,“ tvrdí Vymazal, jehož tým už sedmkrát v řadě nepoznal hořkost porážky.

Skvělé jaro zažívá i Sparta. „Ale cíl jsme nesplnili. Chtěl jsem vyhrát každý zápas,“ podotýká s úsměvem Schneider. Přesto třetí místo bere. „Nepovedl se nám podzim. Stavěli jsme na hráčích, na kterých, jak se ukázalo, se stavět nedalo. A oni navíc po podzimu odešli. Teď je to něco úplně jiného, dařilo se nám. Ale abych řekl pravdu, už se těšíme, až bude po sezoně. Máme úzký kádr,“ říká trenér Schneider.

V sobotu už o nic nepůjde. „Snad to bude pěkný fotbal, na ten se těším každý týden,“ uzavírá před soubojem s Dědicemi trenér Sparty Brno.

 

Sokol Dědice – Sparta Brno

Jak asi nastoupí:

Dědice: Novotný – Redek, Švábek, Tamáš, Pokorný – Měřínský, Sigmund, Lžičař, Foldyna – Šmehlík, Vlach

Sparta Brno: Kopecký - Měřínský, Sláma, Hladký, Florian - Buriánek, Milotínský, Loubek, Kučera - Sedláček, Poláče

Vzájemná utkání v poslední době: Podzim 2006: Sparta Brno – Dědice 0:1

Pořadí v tabulce: 2. Dědice 65:37 61 b.

3. Sparta Brno 58:30 54 b.