Kvůli značně obměněné sestavě byl tým Dědic na začátku sezony hodně podceňován. Na domácím hřišti tento víkend očekával těžkého soupeře, ale nakonec dopadlo všechno jinak.

Ve čtvrtém kole Krajského přeboru se utkaly Dědice s Moravským Krumlovem. Více prosadit se však dokázal domácí tým a vybojoval tak tři body.

Cíl hostů před zápasem byl jasný. „Určitě jsme jeli pro bod, ale za první poločas jsme si to nezasloužili a v druhé půli, když jsme se chtěli k něčemu nadechnout, uděláme stoperem nesmyslnou chybu a jdeme dolů a bylo po fotbale. Ale nemůže takhle hrát celou soutěž, to můžeme sestoupit rovnou,“ popsal výkon krumlovský trenér Karel Pelikán.

Úvod samotného duelu, byl vyrovnaný míč se přelíval ze strany na stranu. První zlom nastal v desáté minutě, když krumlovský útočník Laml v půlce vybojoval míč, dotáhl ho před bránu, kde nahrál Procházkovi, ale nikdo už nedokázal dorazit do prázdné brány. Za dvě minuty odpověděli domácí, když Foldyna vyslal tvrdou střelu, ale také vedle.

Po čtvrthodině hry už mají navrch domácí. Padá první gól utkání, který dává Tamáš pěknou hlavičkou po centru z pravé strany od Kolečkáře. Dědický tým to nabudilo.

„První gól nás hodně nakopl, protože jsme čekali, že soupeř bude houževnatý, bude víc klást odpor. To, že jsme neměli ty hráče do ofenzívy, tak jsem měl trošku obavy, že se jim bude těžko prosazovat,“ prohlásil kouč domácích Jiří Štěpán.

Další velkou šanci si vytvořily opět Dědice a to v sedmadvacáté minutě. Redek nahrál Kolečkářovi, který prodloužil hlavou Sigmundovi a ten vystřelil. Ale přímo do brankáře. Ve velkém chumlu před branou už nikdo nedokázal míč dorazit. Hosté vyvíjeli větší tlak, ale nedokázali vytvořit žádnou vyloženou šanci.

Těsně před koncem prvního poločasu opět ukázaly navrch Dědice. Jašíček centroval do vápna, hosté odhlavičkovali míč zpět k Jašíčkovai a ten nahrál Tamášovi, který dává druhý gól zápasu. Do kabin tak hráči odcházejí za stavu 2:0 ve prospěch domácího týmu.

Do druhé půle pak Dědičtí nastoupili se stejnou taktikou, zatímco u družstva hostů nastaly změny. „Změna taktiky po poločase určitě byla. Hráli jsme na tři útočníky, ale bohužel udělali tu chybu a to se nesmí stát. Kluci to v kabině věděli, ale už to bylo málo platné a tak prohráli,“ sdělil kouč Moravského Krumlova.

Ve druhé půli jsou v devětačtyřicáté minutě díky červené kartě Horáka hosté oslabeni a také padly i dvě žluté. Stav utkání se již do konce nezměnil a tak tým Krumlova odjížděl domů s porážkou.

„Bylo to zasloužené vítězství Dědic. Byli jsme naivní a hloupí,“ zhodnotil na závěr trenér hostů.

 

Dědice 2:0 Moravský Krumlov

Poločas: 2:0

Branky: 15. a 45. Tamáš

 

TJ Sokol Dědice: Novotný – Redek, Jašíček, Slavíček, Horváth – Lžičař, Svoboda, Sigmund, Tamáš – Foldyna (69. Pospíši), Kolečkář

FC Moravský Krumlov: Černý – Procházka P. (45. Březina), Horkák, Hlučil, Vošmera – Caha, Konrád, Proházka J., Zelníček - Laml, Anders

 

Rozhodčí: Drozdy – Jelínek, Kolář

ŽK: Jašíček – Zelníček, Laml, Anders

ČK: Horák

Diváci: 250.