Příliš krásy a sportovního umění k vidění nebylo, šlo spíše o poměrně vyhecovanou bitvu se šťastným koncem pro domácí mužstvo a smutnými pocity pro hosty.

Program víkendového kola Krajského přeboru nabídl divákům i jedno papírově velmi zajímavé střetnutí. V něm v sobotu odpoledne hostil domácí tým Dědic družstvo Šardic. A protože se jednalo o měření sil dvou celků, které reálně přemýšlí o postech na nejvyšších příčkách soutěže, bylo jasné, že účastníky nečeká žádná sportovní idylka, ale velmi tvrdý a dramatický boj.

Pikantnosti přidávala před úvodním hvizdem také skutečnost, že trenér domácích Jiří Štěpán působil společně s obráncem Horváthem v Šardicích.

První poločas se odehrával v dosti rozdílných čtvrthodinkách. V té první měli výrazně navrch domácí, jimž se aktivita rozhodně nedá odepřít, a vytvořili si i šance. Z těchto mráčků ale nezapršelo a v dalších patnácti minutách se zase hra povětšinou odehrávala u branky Dědic.

Snaha Šardic ale ke kýženému vedení nevedla. Do kabin se nakonec šlo za bezbrankového stavu a příchozí fotbal dost nudil.

Na tom, že toto střetnutí se rozhodně nezapíše mezi ty nejkrásnější na pohled v letošním ročníku, se nic nezměnilo ani po přestávce. V průběhu duelu se hodně diskutovalo s rozhodčím a tempo hry bylo horší. Několikrát obě družstva žádala pokutový kop po nastřelených rukách či náznacích faulu.

„Určitě to bylo vyhecované. Protivník má velké ambice na postup a my jsme nechtěli dát kůži zadarmo,” vyhlásil kouč Štěpán.

Situace po jedné ze strkanic rozhodla o výsledku celém boji. Před rozehráním rohového kopu se v pokutovém území hráči vzájemně nešetřili a rozhodčí Virčík musel fotbalisty uklidňovat a několikrát ukázat žlutou kartu. Roh potom přistál přesně na hlavě Kolečkáře, a ten uklidil míč do brány, k čemuž mu pomohl i nedůraz šardického gólmana Korčeka.

„Tuhle standardní situaci jsme prostě nezvládli. Mrzí to ještě víc tím, že jsme tím prohráli,” uvedl Ondrůšek.

O všem tak opravdu rozhodl právě tento moment, protože i když hosté předvedli výrazný závěrečný tlak, ke kterému mimo jiné přispělo i devítiminutové nastavení díky mnoha střídáním a protestům, byl pouze platonický.

 

Dědice 1:0 Šardice

 

Poločas: 0:0.

Branka: 58. Kolečkář

 

TJ Sokol Dědice: Novotný – Redek, Horváth, Píšek, Pospíšil – Svoboda, Sigmund, Lžičař (90. Mauer), Měřínský – Foldyna (90. Vašíček), Kolečkář (90. Slavíček)

FK Šardice: Korček – Šimeček, Janík, König, Štěpanovský – Malušek Kopčil, Pochylý, Švrček (46. Hofr, 84. Holub) – Vavruš, Foltán

Rozhodčí: Virčík – Zemánek, Buček

ŽK: Svoboda, Měřínský, Píšek, Pospíšil, Sigmund – Kopčil, Pochylý

Diváci: 200