Největší současná bolest mikulovského fotbalu – neproměňování vyložených šancí – pokračovala i v zápase proti Dědicím. Mikulovu se ale podařilo vstřelit dvě branky, což nakonec stačilo na jeden bod za remízu.

Domácí se před zápasem nacházeli na čtrnácté pozici, což ale kvalitě kádru příliš neodpovídá. Naproti tomu Dědice jsou stále vedoucím mužstvem krajského přeboru. Trenér Jiří Štěpán se ale potýká s velkou marodkou a na lavičce měl k dispozici jediného fotbalistu – náhradního brankaře. To se projevilo také na vstupu do utkání.

Hostujícího brankáře Novotného mohli překonat v rychlém sledu po sobě Kubánek, Gomes a Očenášek, jejich šance ale končily na nepřesnosti či na brankáři. „Ve dvacáté minutě jsme mohli vést 4:0. Naše potence je ale mizerná,“ smutnil domácí trenér Milan Volf.

Přes jasnou převahu se domácí v první půli neprosadili, ba co víc, udeřilo na druhé straně. Domácí si těsně před půlí nepohlídali rohový kop a Kolečkářova hlavička skončila v dolním rohu brankáře Pálavy.

Do druhé půle opět vstoupili aktivněji domácí. Jejich snaha byla korunována po necelých patnácti minutách, kdy se po jednom ze závarů prosadil dalekonosnou střelou záložník Ivo Kauer. O pouhých pět minut později již domácí vedli. To se z penalty prosadil kapitán Kubánek.

Vedení ale jakoby hráče Pálavy ukolébalo, jejich herní koncentrace byla ta tam. Zbytečnými ztrátami míče ve středu pole nejenže své vítězství nepotvrdili, ale svému soupeři dokonce darovali vyrovnání. Po jedné z mnoha chyb domácích kopali hosté roh. Míč trefil jednoho z Mikulovských do ruky a pískala se penalta. Tu proměnil Lžičař a stanovil tak konečný výsledek zápasu.

To vyhovovalo dědickému trenérovi Štěpánovi, který byl za bod rád. „Máme oslabený kádr, jsem rád, že jsme v Mikulově neprohráli. V začátku zápasu jsme nechali domácí hrát, pak jsme to naštětsí vyrovnali,“ oddechl si hostující lodivod.

Na jeho domácím protějšku šlo znát zklamání. „Určitě. Dělali jsme naprosto nepochopitelné chyby a tím jsem darovali soupeři vyrovnání. Navíc stále trvají naše střelecké problémy,“ postěžoval si domácí kouč Milan Volf.

Pálava Mikolov 2:2 Sokol Dědice

 

Poločas: 0:1

Branky: 57. Kauer, 62. Kubánek z pen. – 43. Kolečkář, 83. Lžičař z pen.

Mikulov: Novotný - Fiala (87. Prokeš), Machala, Kubánek, Stehlík - Bělský, Žárský, Kauer, Malinka - Gomes, Očenášek

Dědice: Novotný - Slavíček, Píšek, Kolečkář, Lžičař - Měřínský Horváth, Jašíček, Svoboda - Sigmund, Tamáš

Rozhodčí: Peřinka – Pokorný, Holík

ŽK: Stehlík, Žárský – Lžičař, Sigmund, Tamáš

Diváci: 250