Nedělní dopoledne opět dostalo v Drnovicích slavnostní nádech, už je to zase čas pro fotbal. Příznivci fotbalu v kdysi nejmenší prvoligové vesnici už znovu mají o zábavu postaráno. V neděli před polednem totiž mají možnost znovu zhlédnout utkání svého oblíbeného týmu. Krásný místní stadion opět ožil díky nově založenému klubu FKD o.s., který zahájil svou mistrovskou éru prvním kolem na domácí půdě.

Drnovičtí fotbalisté přivítali v úvodním kole IV.třídy skupiny A okresních soutěží Okresního fotbalového svazu Vyškov, v níž musí jako úplně nový oddíl působit, družstvo Sokola Milonice. A jak se patří na takovou příležitost, úvod zápasu měl slavnostní rámec.

Po nástupu obou aktérů utkání před velmi slušnou návštěvou přes čtyři sta diváků provedlo výkop duo tvořené starostkou obce Zuzanou Hermanovou a předsedou OFS Vyškov Vojtěchem Balášem. Po tomto oficiální zahájení a seznámení všech přítomných s nově založeným fotbalovým klubem v Drnovicích utkání na hlavní ploše začalo.

Od zahajujícího hvizdu rozhodčích bylo jasné, kdo bude na drnovickém hřišti kralovat. Hned v prvních pěti minutách zápasu domácí uzamkli svého soupeře na jejich polovině a o tom, kdo bude v neděli hrát prim, bylo jasno. Hosté poprvé zahrozili až v osmnácté minutě, ale nic podstatného z toho nebylo. V té době však už domácí vedli díky přesnému zásahu Rogožana.

Tentýž fotbalista brzy zvýšil na rozdíl dvou branek. Ochozy drnovického stadionu pak viděly do konce prvního poločasu ještě další dvě branky domácích. Hosté z Milonic se také dokázali dvakrát prosadit, takže o dobrou sportovní podívanou bylo postaráno. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí, kteří měli výhodu dvoubrankového náskoku.

Po přestávce gólové hody pokračovaly. Ovšem s tím rozdílem, že se trefovali už jen borci Drnovic. Nutno ovšem říci, že i když se hosté dostali do ofenzivy jen velmi sporadicky, bylo před domácí bránou rušno. Dokonce po jednom nedovoleném zákroku domácí obrany kopali hosté v tomto střetnutí již druhý pokutový kop v zápase. Ten ale strážce drnovické svatyně Daniel Brtníček bravurně zlikvidoval.

Střelecký prach ovšem rozhodně nezvlhl drnovickým hráčům. Síť soupeře rozvlnili do konce celého střetnutí ještě šestkrát a zrodil se tak na fotbal velice nezvyklý dvouciferný debakl hostů. Vysoká výhra tak jasně dokumentovala jednoznačné cíle nového klubu do právě odstartoveného ročníku.