Těžký novoroční dril je už u konce, teď už se i pro ně rozbíhají přátelská utkání, a to v hned v podobě velkého zimního turnaje.

O pohár starostky MČ Líšeň. Tak se přesně nazývá velká zimní akce sedmi fotbalových mužstev, jenž si jako zápasovou přípravu na jarní část svých soutěží vybrala právě brněnské prostředí. A nejedná se jen tak o ledajaké kluby.

Na líšeňském vyhřívaném hřišti se totiž od dnešního dne až do prvního března objeví tři týmy, působících přes rok v Moravskoslezské fotbalové lize. Z třetí nejvyšší české soutěže budou o prvenství bojovat 1. FC Brno B, 1. SC Znojmo a FC Dosta Bystrc Kníničky. Ty doplní divizní domácí, Třebíč, Hrušovany nad Jevišovkou a zejména jeden zástupce Vyškovska, rousínovský Framoz.

Přes tuto kvalitní sestavu Framoz nechce klást největší důraz na výsledky. Naplánovaných šest střetnutí chce průběžně osmý celek tabulky divize D využít zejména k tomu, aby si zpestřil fyzickou přípravu. „Zatím je to všechno příprava v hrubé fázi, už dnešní první souboj s Líšní bude pro kluky spíše zkouška zápasové zátěže. Výsledek nebude až zase tak podstatný, bude to prostě jen o fotbalu,“ uvedl trenér týmu Petr Krahulec.

Ten má ale v plánu ještě jednu důležitou věc. Brněnské klání mu totiž nachystalo možnost vyzkoušet si možné posily. Framoz naznačil zájem o slavkovského kanonýra Udržala, Strmisku ze Žerošic a Neužila ze Sparty Brno. Jmenovaní už s jeho družstvem trénují a kouč by je rád viděl nejen při fyzické zátěži, ale také herní technice a vidění. „Testujeme je. Zatím se ukazují dobře. Uvidíme, až se bude hrát, pak se teprve rozhodne, jak se budou jevit, ale věřím, že se o místo u nás porvou, jak nejlépe dokáží,“ potvrdil.

Rousínovští nastoupí k prvnímu kolu turnaje dnes od sedmnácti hodin, kdy bude jejich soupeřem právě domácí tým. A lodivod Framozu se na duel těší, i když začínat proti Líšni nevidí jako nejlepší variantu a trochu ho to mrzí. „Škoda, že je máme hned na začátku. Takhle to bude hlavně o bojovnosti. Kdybychom se s nimi setkali až někdy ve třetím kole, pak by z toho mohlo být pro všechny přítomné zajímavější a líbivější pokoukání,“ řekl.

A kde hledat největšího favorita na celkové vítězství? To je podle něho v tomto období nesmírně těžké tipovat. „Může se to odvíjet opravdu jakkoli. Všichni účastníci budou zkoušet své nováčky a nové herní varianty. Uvidíme. Každopádně si myslím, že to bude zajímavý turnaj, jehož kvalita časem poroste,“ uzavřel Krahulec.