Příliš fotbalové krásy utkání nepřineslo, přesto mohou první ostrý přípravný zápas považovat za povedený.

Pro fotbalové mužstvo Framozu Rousínov už skončilo stádium jen fyzické přípravy a vrhlo se už i do přátelských zápasů. A právě za tímto účelem se přihlásilo na jeden z brněnských zimních turnajů. Akce nazvaná ZT Líšeň cup 2008 – O pohár starostky MČ Líšeň začala v sobotu prvními třemi duely.

Jedním z nich byl právě střet Framozu proti hostitelům z Líšně. „Škoda, že je máme hned na začátku. Takhle to bude hlavně o bojovnosti. Kdybychom se s nimi setkali až někdy ve třetím kole, pak by z toho mohl být zajímavější a líbivější fotbal,“ řekl před utkáním rousínovský lodivod Petr Krahulec. A z hlediska obrazu hry měl pravdu. Na hřišti totiž bylo k vidění spíše více bojovnosti a nasazení, než nějakých technických kousků.

První poločas byl ve znamení vyrovnané hry. Vše se ale povětšinou odehrávalo ve středu pole a brankových příležitostí se narodilo poskromnu. Zřejmě největší šancí otevřít skóre měli domácí po chybě Vágnera. Jmenovaný obránce se pokoušel o malou domů, ale ta neměla dostatečnou přesnost a brankář Vymazal měl plno práce, aby alespoň snížil jednomu z brněnských útočníků střelecký úhel a možnost úspěšně zakončit. Míč nakonec putoval nad rousínovskou svatyni a první půle se obešla bez gólů.

Po přestávce začali mít mírnou převahu hosté. Měli o něco více navrch i z fyzické stránky, a tak se hrálo převážně na polovině Líšně. A tlak sebou nakonec přinesl i kýžené ovoce. Jeden z třech zkoušených nováčků Udržal využil nedůrazu protivníkovy defenzivy. Atakoval stopera, zmocnil se míče, Zavřel s Kalvodou odclonili přibíhající obránce, a nová tvář v rousínovském dresu v poklidu kolem vybíhajícího strážce brněnské svatyně zakončila. Zbylý čas se pak nesl v duchu líšeňské snahy alespoň o vyrovnání, ale nakopávané míče způsobily nanejvýš několik skrumáží v pokutovém území hostí, které ovšem neměly vůbec žádný efekt.

Premiérová výhra v letošním roce tak má svou váhu a trenér mohl být spokojený. „I když říkáme, že zatím je to o hrubé přípravě, samozřejmě vždycky jde alespoň trochu o to vyhrát. Myslím, že pro mě i hráče bude tento úspěch znamenat povzbuzení do další práce. Je to příjemné,“ uvedl kouč Framozu.

Vítězný pocit byl o to lepší, že se v rousínovském dresu ukázali dobře i všichni tři nováčci, kteří usilují o pozici v základní sestavě, a to jak autor jediného přesného zásahu Udržal ze Slavkova, tak Neužil ze Sparty Brno a Strmiska ze Žerošic. Všichni tři dostali šanci. „Udržal dal gólem jasně najevo, že má dost zkušeností na to, aby u nás působil. Neužil příjemně překvapil na kraji zálohy, hlavně svou mrštností, pohybem. A Strmiska nehrál na svém postu, musel jít do zálohy, a tam určitě nic výrazného nepokazil. Takže všichni v pohodě,“ pochválil Krahulec. Příští sobotu má Rousínov v turnaji volno a proto se utká v Mikulově s Hruškami.