Běžně reprezentují svůj mateřský klub, ti nejlepší ale mají čas od času možnost hájit dobré jméno svého okresu. Fotbalové soutěže mládežnických kategorií sice začaly později než mužské, ale i tak už jsou v plném proudu. Přesto soupeření okresních výběrů se teprve rozběhne.

Celkovou organizaci těchto utkání a turnajů má na starosti Komise mládeže při Okresním fotbalovém svazu Vyškov. Týká se to týmů jedenáctiletých a dvanáctiletých.

Tuto komisi vede místopředseda Okresního fotbalového svazu Vyškov Zdeněk Jelínek. Dále v ní pracují jako sekretářka a fotodokumentaristka Helena Rafajová, šéftrenér mládeže OFS Roman Vrbka, trenéři výběrů žáků Milan Marek a Michal Gerda a trenéři dorostu Jiří Kalda a Josef Čtvrtníček. Ten zodpovídá za halovou část sezony.

A jaké jsou její dosavadní úspěchy? „V tomto složení absolvujeme již třetí sezonu a nejlépe hodnotíme loňské tažení okresního výběru ročníku 1994,“ uvedl Zdeněk Jelínek.

Loni okresní výběr v rámci Danone Cupu obsadil v rámci jihomoravského Krajského fotbalového svazu první místo a tím vybojoval kvalifikaci do celostátního finále tohoto poháru. „I tam jsme předvedli hezký výkon a byli čtvrtí s jedinou porážkou od pozdějšího vítěze. To ale není jediný úspěch,“ dodal Jelínek.

I v letošním roce vyhlásil Českomoravský fotbalový svaz v pořadí jedenáctý ročník meziokresních soutěží žáků pro výběry U-11 a U-12. Za necelé dva týdny se uskuteční základní kolo pro obě kategorie na půdě okresu Břeclav ve Velkých Němčicích a v Nosislavi za účasti výběrů okresů Znojma, Hodonína, Vyškova a domácí Břeclavi.

Nominaci už komise provedla, a to z oddílů SK Rostex Vyškov, Framoz Rousínov, FC Bučovice, SK Slavkov u Brna, TJ Letonice, Sokol Brankovice a Sokol Hodějice. Uvidíme tedy, jestli výběr byl správný.