Minulou sobotu se tak na místním hřišti odehrály hned tři duely. Nejprve se mezi sebou utkali žáci, po té proběhlo nevšední střetnutí mezi svobodnými a ženatými a na úplný závěr přišli na řadu staří páni.

Na celou akci dorazilo přes dvě stě diváků, kteří přišli všechny fotbalisty podpořit. V jednu hodinu odpoledne byl hvízdnutím rozhodčího zahájen zápas žáků. Hoštičtí mladí hráči v něm dokázali porazit Komořany, když o jeden gól zvítězili poměrem 3:2.

Pak už na scénu nastoupili svobodní a ženatí muži. A výsledek utkání nasvědčuje, že manželství podporuje fotbalový um. Úspěšnější totiž byli ženatí, když vyhráli velmi vysoko 10:3.

„Svobodní podcenili sílu týmu ženatých, kteří hodně trénovali na hřišti. Na rozdíl od nich totiž se poražený celek připravoval spíše v místním hostinci,“ řekl jeden z aktérů akce Antonín Janeček.

Na závěr celého programu se dočkali svého zápasu i staří páni z Hoštic a Moravských Málkovic. Den domácích vítězství pokračoval i tentokrát, když Hoštice-Heroltice přehráli své soupeře v poměru 4:1.

Místní obyvatelé si tak slavnostní dny své obce mohli zpestřit zhlédnutím opravdu zajímavých fotbalových utkání. „Všichni přítomní se dobře pobavili. Chvíli sice i zapršelo, ale naštěstí to ničemu nevadilo, protože déšť brzy ustal. Myslím, že celá akce tak proběhla k plné spokojenosti všech přítomných,“ zhodnotil odpoledne sekretář pořádajícího oddílu Vlastimil Provazník.