To vše mohli vidět příchozí diváci při včerejším zápase okresního přeboru mezi domácím celkem Hoštic-Heroltic a hostujícími Křižanovicemi.

První šance si vytvořili hosté. Jejich střely ovšem nemířily mezi tyče hoštické branky. „Vstoupili jsme do zápasu dobře. Měli jsme tři šance, ale nevyužili jsme je a to nás později mrzelo,“ přiznal trenér Křižanovic Petr Krátký.

První příležitosti domácích si vypracoval Kubíček, ale žádnou nedotáhl až do konce. Vše se rozhodlo v rozmezí čtyřiadvacáté minuty a koncem poločasu. Hoštickou kanonádu začal Mrnuštík, když ukázal dobrý přehled před hostující brankou. Svůj výkon vyšperkoval dalšími dvěma zásahy po povedených samostatných akcích.

Svůj díl k týmovému úspěchu přidal i jeho partner z útoku Kubíček, když se mu vyplatilo stát při sérii rohů až u zadní tyče. Do kabin se tak odcházelo za čtyřbrankového vedení domácích. Hoštice ovšem stejně byly ve střehu. „V kabině jsme si řekli, že to nesmíme podcenit, že i tohle se dá otočit,“ přiznal domácí trenér Josef Fiala.

V druhém poločase se ale fotbal z hoštického hřiště na velmi dlouho vytratil. Rozhodnuté utkání neburcovalo jeho aktéry k větší aktivitě a hra se odehrávala většinu doby mezi oběma šestnáctkami. Výjimku udělal jen po patnácti minutách druhého poločasu Kubíček, ale bez úspěchu.

Velký vzruch přinesla až poslední pětiminutovka. V ní se už domácí trochu viděli v kabině a hosté toho dokázali využít. Se štěstím se trefil Cenek, když si na míč šáhl i strážce hoštické branky Jenáček, ale vytěsnit ho mimo tyče již nedokázal. V nadstaveném čase ještě sudí odpískal nedovolený zákrok hoštické obrany a kopala se penalta.

To se domácím rozhodně nelíbilo. „Ta penalta myslím nebyla. Rozhodčí ji viděl, to se nedá nic dělat. Nic to nezměnilo,“ řekl domácí trenér. Náladu mu to ale už zkazit nemohlo. „Jsem rád, že jsme potvrdili, že v úplné sestavě můžeme porazit kohokoli. Chci pochválit všechny hráče za bojovnost a předvedenou hru v prvním poločase,“ konstatoval Fiala.

Jeho protějšek na křižanovické straně byl samozřejmě o poznání smutnější. „Nepředvedli jsme dobrý výkon, bylo to bez šťávy, bez důrazu. Nenahradili jsme zraněné hráče ze základní sestavy a nenavázali jsme na minulé výkony. Zavařili jsme si cestu k postupu. Je to otevřené, ale bude to nesmírně těžké,“ uzavřel křižanovický lodivod.

Hoštice 4:2 Křižanovice

Poločas: 4:0. Branky: 24., 38., 45. Mrnuštík, 30. Kubíček – 87. Cenek, 90. Řihák (penalta)

TJ Hoštice-Heroltice: Jenáček – Škrejpek, Vlček, Račanský, Hlaváček – Petržela (80. Chomoucký), Rusňák (88. Hromek), Wachtel, Sedlák – Kubíček, Mrnuštík (72. Autrata)
FC Křižanovice: Martínek – Brožina, Florián, Sokola, Nováček (80. Milan Polouček) – Kohoutek, Čamlík, Honsa (60. Krátký), Ondráček – Cenek, Řihák

Rozhodčí: Kratochvíl, Měšťáček, Zaremba
ŽK: Račanský, Kubíček, Rusňák – Čamlík, Ondráček, Cenek
Diváci: 50