Před začátkem jarní části fotbalové I.B třídy jsou třetí s pouhou tříbodovou ztrátou na postupové první místo. Přesto se hráči Slovanu Ivanovice na Hané drží při zemi. „Stále platí náš předsezónní cíl skončit do pátého místa. Pokud udržíme třetí příčku, bude to jakýsi nadstandard a případný postup by byl velké překvapení,“ krotí přehnaný optimismus ivanovický trenér Josef Svoboda.

Tým, který vede, se na soutěžní jaro pilně připravuje už od druhého lednového týdne. „Pomalu končíme s hrubým fyzickým tréninkem a příští neděli nastoupíme k prvnímu z pěti přátelských zápasů,“ popsal lodivod Svoboda. Prvním soupeřem jeho svěřenců bude mužstvo Koryčan.

Proti nim už nenastoupí defenzivní záložník Rozehnal, který odchází do nedaleké Pustiměře. Kromě jeho odchodu se na podzim úspěšný kádr už nijak neoslabil.

Za Rozehnala hledají činovníci Slovanu intenzivně plnohodnotnou náhradu. „V současné době zkoušíme nějaké hráče na pozice obránců a záložníků. Nic však ještě není dořešeno, takže raději nechci uvádět žádná jména,“ zahaluje trenér Svoboda identitu případných posil rouškou tajemství.

I na jaře se bude spoléhat především na osvědčenou kostru čtyř zkušených hráčů doplněnou o perspektivní mladíky. „Tito hráči, které jsem si přivedl z mládežnických celků Drnovic, mě nezklamali,“ pochvaluje si ivanovický lodivod.

Stejně tak je spokojen s celou zimní přípravou. „Na trénincích máme jen velmi málo absencí. Hráči mě potěšili i na středečních fyzických testech, kdy se ukázali ve velmi dobrém světle,“ uzavírá lodivod hanáckého týmu.