Již v dětství se Martina jevila jako velmi sportovní typ. „Od malička mě baví všechny sporty, hlavně ty míčové. S klukama jsem chodívala hrávat na hřiště fotbal a později ho začala hrát závodně,“ popisuje svoje fotbalové začátky Martina Knapová.

A co ji vedlo jako dívku zrovna k tomuto sportu, kterému se věnují převážně muži? „Začala jsem asi v pěti letech. Na vesnici se hraje hlavně fotbal. A já jsem si s panenkama nehrála a raději chodila za klukama na hřiště,“ vypráví Martina.

Rodina i kamarádi ji hodně podporují a fandí. Když přijde někam, kde ji nikdo nezná, a řekne, že hraje fotbal, tak se většinou diví.

Začínala hrát chlapeckou soutěž v Brankovicích, kde působila dva roky, a poté přešla do dívčího klubu Lokomotiva Brno v Horních Heršpicích. Tam hraje dohromady už sedm let. Od září pak přestoupila a bude soutěžit za 1. FC Brno.

„Mým trenérem byl nejdříve pan Jačisko a nyní mě povede pan Hanzl. Trénuji celkem dvakrát týdně dvě hodiny v Brně. O víkendu pak hrajeme dva zápasy a ostatní dny máme individuální trénink,“ vypráví o své přípravě mladá fotbalistka.

Na hřišti většinou začínají rozběháním a rozcvičením, potom následují krokovky, sprinty, cvičení s balonem. Končí většinou střelbou a hrou.

V jakých soutěžích začínala a kde je nyní? „V Brankovicích jsem hrála okresní soutěž, v Brně hraji první ligu žen. V loňské sezoně jsme navíc hrály městskou soutěž s klukama,“ vykládá Knapová.

Největší úspěch pak pro ni znamená třikrát titul mistra České republiky v mladších žákyních, potom také loňské zlato na mezinárodním turnaji v Dánsku a letošní zlato také z mezinárodního turnaje z Holandska. To jak se cítí, když vyhrají, záleží spíše na soupeři. Čím těžší soupeř, tím větší radost. „Jsme dobrý kolektiv a každý úspěch hodně prožíváme a dává nám sílu a chuť hrát dál,“ líčí Martina.

Přes zimu, kdy je fotbalu méně, hledala i jiné vyžití. Začala hrát ping pong za Bučovice, ale ten se zase nehrál přes léto. Nakonec skončila s raketou v ruce a už rok se věnuje také tenisu, který hraje v Kyjově v klubu Pintera Kyjov. Sehrála už i několik zápasů, a nevedlo se jí špatně.

„Tenisu se věnuji minimálně čtyřikrát týdně v Bučovicích. Takže volného času už moc nemám. Všeobecně ráda sportuji,“ prohlásila mladá sportovkyně.

V Brankovicích navštěvuje nyní osmou třídu, a i když je hodně náročné vše zvládat dohromady, školu a všechny tréninky, zatím si se vším poradila. Také má své oblíbence. „Ve fotbalu je mým vzorem Cristiano Ronaldo a v tenise zase Rafael Nadal,“ přiznala Martina.

Rodiče se také stejně jako ona v mládí věnovali sportu aktivně, dnes je to jen rekreačně. Hodně času teď věnují Martininým tréninkům a každý úspěch prožívají společně.