Na slavnostní akci se sešlo téměř sto dvacet fotbalistů, cvičenců a cvičenek Sokola. Ty přišlo podpořit celkem na tři sta diváků.

Zrekonstruovaný sportovní areál s nově postavenými šatnami očekával své bývalé i současné hráče, funkcionáře a přátele sportu. „Ti, co sem po dlouhé době přijeli, byli mile překvapeni a nové kabiny a celý sportovní areál se jim líbil,“ sdělila hospodářka a zároveň cvičenka Sokola Marie Rozehnalová.

Sraz všech účastníků byl v jednu hodinu odpoledne. Přítomné přivítal předseda fotbalového klubu Milan Palouček a jednatel Ladislav Cenek je poté seznámil s předpokládaným průběhem a organizací odpoledne.

Jako první se představili nejmladší hráči místní fotbalové přípravky, kteří se letos stali přeborníky okresu Vyškov. Utkali se s vrstevníky z Letonic. Program odpoledne pokračoval kláním starších pánů se stejnými soupeři z Letonic. Třetí zápas sobotního odpoledne sehrálo místní A mužstvo s fotbalisty ze sousedních Hodějic.

Poločasy každého zápasu oživili svým vystoupením členové místní tělovýchovné jednoty Sokol. Nejprve se představily děti, které předvedly aerobik, po té diváci zhlédli také jejich vystoupení s pompony, což jsou „střapce“, se kterými většinou cvičí roztleskávačky. Nejvíce pak upoutaly zejména ženy svou skladbou se stuhami.

Po skončení sportovní části oslav poseděli všichni přítomní do nočních hodin s cimbálovou muzikou, se kterou si nejen zazpívali, ale i zatančili. Dobré náladě přispělo i chutné občerstvení .

„Celá slavnost se vydařila a všem se to moc líbilo. Měli jsme sice z počátku obavy, že nám to pokazí nějaký liják a zaplaví se hřiště vodou, ale nakonec proběhlo všechno v pohodě a panovala všeobecná spokojenost,“ zhodnotila oslavy výročí Marie Rozehnalová.