Okresní finálový turnaj jubilejního desátého ročníku Mc Donald‘ s cupu přilákal minulý pátek na vyškovský fotbalový stadion deset týmů. Celky se hemžily talenty, což dokázala vysoká úroveň jednotlivých zápasů.

Turnaj, jehož organizace se ujala Základní škola Na Vyhlídce Vyškov, byl vypsán do dvou kategorií, a to kategorii A pro druhé a třetí třídy a B pro čtvrté a páté třídy. V okresním finále startovali v každé kategorii čtyři vítězové okrskových kol a na celkový počet pět je doplnila družstva právě jmenované pořadatelské školy.

Utkání se hrála na polovině hřiště, tedy jako u přípravky, systémem každý s každým. Hrací doba byla stanovena na dvakrát deset minut. Všichni mladí fotbalisté také věděli, že v každé kategorii postupují do dalšího kola, tedy krajského finále, jen vítězové pětičlenných skupin.

Celý turnaj slavnostně za přítomnosti zástupců zúčastněný škol, Okresního fotbalového svazu Vyškov, jednotlivých škol a samotných hráčů zahájil starosta Vyškova Petr Hájek. Pak už se rozpoutaly na vyškovském renovovaném stadionu nelítostné, ale fair play vedené duely. Přítomní viděli mnoho pěkných utkání, přímo ukázkových akcí a soubojů v podání cirka stovky adeptů fotbalu, mezi nimiž nechyběla i děvčata.

Turnaj byl napínavý a zajímavý až do posledního utkání, ve kterém se rozhodlo o celkovém vítězi kategorie B. Tím se nakonec stal tým Základní školy Bučovice před svými kolegy ze ZŠ Tyršova a ZŠ Purkyňova. Druhou skupinu ovládli vyslanci ZŠ Purkyňova Vyškov, druhá příčka patří ZŠ Na Vyhlídce a třetí pozici si vybojovaly Brankovice.(gmi)