Výměnu soutěží mezi místním klubem a celkem z Lipové totiž ve středu neschválil Českomoravský fotbalový svaz. Jeho výkonný výbor žádost dvou jmenovaných klubů zamítl kvůli tomu, že byla předložena až po termínu, jež byl striktně stanoven na osmnáctého června.

Vyškovští funkcionáři měli z minulého týdne souhlas Řídící komise pro Moravu, ale i tak věděli, že není vyhráno, a s oslavami tak byli zdrženliví. „Zas tak úplně jsme tím nežili. Věděli jsme, že to s naší postupem do vyšší soutěže zřejmě nedopadne dobře. Není to velké zklamání,“ uvedl jednatel klubu Jan Špičák.

Z pražského rozhodnutí samozřejmě nemá radost ani trenér mužstva Rostexu. „Je to škoda, už jsme se na to začali pomalu připravovat, ale co se dá dělat. Tak trochu jsme počítali s oběma možnými variantami,“ lituje kouč Rostexu.

Jeho tým tak i pro příští sezonu zůstane v divizní soutěži a on sám věří, že i když se nepodařilo vstoupit do třetí nejvyšší české fotbalové soutěže diplomatickou cestou, půjde to jinak. „Naše žádost byla zamítnuta a hotovo. Musíme si MSFL vybojovat na hřišti,“ dodal.