Patnáct bodů a nelichotivé desáté místo. To je bilance fotbalistů Sokola Otnice, kteří válčí v I.B třídě krajského přeboru. Přesto je trenér tamního fotbalového áčka pro jaro více než optimistický. „Myslím, že v klidu můžeme skončit do pátého, šestého místa,“ tvrdí Marcel Cupák.

Podle jeho slov budou Otnice v tabulce stoupat díky vyřešení problémů na postě nejdůležitějším a dosud pro ně nejbolavějším. Tedy na místě brankáře.

Přestože se fotbalový klub nemusí stydět za své střelce, kteří dali za třináct kol pětadvacet gólů a zařídili Otnicím třetí nejproduktivnější útok soutěže. O mužích v bráně naopak snad ani nelze mluvit jako o brankářích. V zápasech obdrželi devětadvacet branek. „To se však teď změní. Jako právoplatná jednička prvního týmu bude působit sedmnáctiletý Radek Švábenský, který patří v soutěži k nejlepším,“ tvrdí lodivod Cupák.

Mladíček Švábenský nastupoval občas už na podzim, prioritou pro něj však byly zápasy dorostu. „Teď však už nebudu tak měkký na dorostenecké trenéry, musí do svého týmu zapojit jiného gólmana. Radek má své stálé místo v áčku,“ uvedl otnický trenér.

Kromě stálého angažovaní mladého gólmana se otnický kádr od podzimu měnit nebude. „Na jednom tréninku tu byl jeden hráč Bystrce, pak se už neobjevil,“ řekl Cupák.

I v druhé polovině soutěže se bude spoléhat na kostru mužstva, již tvoří trio Jan Matoušek, nejlepší střelec soutěže Michal Kašpařík a Evžen Rafaj.

V přípravě se Otnickým poměrně dařilo. Prohráli jen s divizním Vyškovem a smolně s Bučovicemi, jinak však porazili Vojkovice, Dambořice a Moutnice.